ironakj

Ronak Jain Jain itibaren Premium, KY 41826, Birleşik Devletler itibaren Premium, KY 41826, Birleşik Devletler

Okuyucu Ronak Jain Jain itibaren Premium, KY 41826, Birleşik Devletler

Ronak Jain Jain itibaren Premium, KY 41826, Birleşik Devletler

ironakj

Tarihsel kurmacaların en sevilen yazarları söz konusu olduğunda Edward Rutherfurd'un listemin en üstünde olduğu bir sır değil. İlk çıktığından beri en son New York'unu okumak için can atıyorum. Ancak beklemeye karar verdim ve kitap kulübü okuma listeme koydum. Sonunda, bekleme bitti ve hiç beklemeye değdi! New York'ta Rutherfurd, 1664 yılında kentin New Amsterdam adlı bir yerleşim yeri olduğu romanı açıyor. Diğer romanları gibi yazar da bir iki aile alır ve hikayesini zaman içinde ileriye taşır. Onları takip ediyor, tarihi olayların ve kentin büyümesinin onları nasıl etkilediğini izliyorsunuz. Böyle yaparak, okuyucu tarih hakkında bir şeyler öğrenme şansına sahiptir ve aynı zamanda kapsamlı bir aile efsanesi ile muhteşem bir şekilde eğlenir. Bence bu kitap Rutherfurd’un en iyisi. Tarihsel olayları, sorunsuz görünmeyen bir şekilde, sorunsuzca dahil etmenin bir yolu var. Tarihi zaten bilseniz bile, şaşırmaya hazır olun. Yazar, ilginizi çekmeyi ve sizi tüm 862 sayfa boyunca onunla birlikte tutmayı biliyor. Önceki romanlarından bazılarının aksine, zamanla sıçramalar burada neredeyse çok iyi değil. Bu bir artı çünkü hazır olmadan önce bir karakterden veya bir hikayeden vazgeçmem gerektiğini hiç hissetmedim. Ben de konudan gerçekten keyif aldım. Birkaç yıl New York'ta yaşadıktan sonra, tarihini öğrenmeyi ve hiç bilmediğim bazı şeyleri öğretmeyi çok severdim. Kitap hakkındaki tek şikayetim sona ermişti. Gerçekten istemedim.

ironakj

David Simon'un yazımı hakkında takdir ettiğim şeylerden biri, "hepsi sadece sistemin kurbanları" diye sürekli bir çarpışma olmadığı. "Baltimore Sun" un eski bir muhabiri olarak, gazetecinin olgusal hesaplarını ele geçiriyor ve onlara kitaplarındaki insanları önemsemek, ama iniltmek için yeterince ruh vermiyor. Birçok kurgusal olmayan sosyal yorum yazarının etkili bir şekilde yapmadığı kişisel ve toplumsal başarısızlıklara işaret etmekten korkmuyor. Çok sayıda kurgusal olmayan sosyal bilim okudum ve Simon da dahil herkesin bir gündemi var, ama sesinin öyle hayranıyım ki 13 yaşındayken "Cinayet" i okuduktan sonra gazeteci olmaya karar verdim. Tabii ki, televizyonda bir araya geldiğimizde ona söyledim, bana televizyona bağlı kalmamı söyledi. Almalıyım.

ironakj

Ekim "Toby" Daye yine iş başında. Bu sefer Lily'yi (Çay Bahçelerinden) kurtarmak için acele ediyor. En azından böyle başlıyor, ama yakında diğerleri de hastalanıyor (Luna, Cait Sidhe). Toby neler olup bittiğini anlayabilir mi? Katil baş ağrısının durumu nedir? Büyü yanması gittikçe kötüleşiyor ve Fetch, Mayıs, Toby ile birlikte sempatik ağrılar hissediyor. Karakterlerin kadrosunu seviyorum ve macera asla durmuyor! Nedense Connor'da satılmam. Belki de Tybalt'ı çok sevdiğim için ve onunla Toby'nin birlikte hazır olmasını diliyorum - şeyh! Bu taksitte Toby, mirası ve annesinin yıllar boyunca ona tam olarak neler yaptığını da öğrenir. Bir sonrakine hazırım - Bir Tuz Denizi!

ironakj

Harika kitap!

ironakj

Bu kitabı çok sevdik! Muhtemelen şimdiye kadar okuduğum en iyi gizem / gerilim gerilim filmlerinden biri. Harika kitap. Anladığım kadarıyla, bu Rosamund Lupton'un ilk kitabı - ondan harika şeyler bekleyeceğim.

ironakj

Gerçekten üzücü, birisine olan sevginin seni ne yapabileceğini ya da olacağını hiç düşünmediğin birine nasıl dönüşebileceğini o kadar güçlü ki.

ironakj

Harika kitap; kolay okuma!

ironakj

mmmm...what can I say? too intense, too much angst, many complicated relationships...I give it 3 star because I liked it, but not as much as other books, I felt many emotions going through this book, but is kind of complicated...I love the description Kawabata makes, he knows how to take you through the story with a lot of details that makes you feel as if you where there...but I can't say I liked the ending, or that I hated it, I have to sit on that and think of it a bit more

ironakj

I remember my mom read this a while back, right after it came out, and she raved for a while about these amazing men and what they survived. It took me a while to read it myself, but I found myself raving on to other people about how these guys willed themselves to survive this horrible ordeal, how long can people wear the same clothes (years, apparently), how miserable it would be to be sleeping for a year in a reindeer sleeping bag that's shedding hair and rotting around you, how would it be to live on seals and penguins... it's an incredible story. the pictures are wonderful. It makes me want to read Shackleton's book, South, and maybe some of the other accounts by the survivors.