navni

Navni Jindal Jindal itibaren Batang Sub-District, Batang Regency, Central Java, Endonezya itibaren Batang Sub-District, Batang Regency, Central Java, Endonezya

Okuyucu Navni Jindal Jindal itibaren Batang Sub-District, Batang Regency, Central Java, Endonezya

Navni Jindal Jindal itibaren Batang Sub-District, Batang Regency, Central Java, Endonezya

navni

37 yaşında büyük bir anevrizması olan bir doktora nörobilimcisi tarafından büyüleyici bir anı. Rehabilitasyon ve işlevlerini geri kazanma mücadelesini anlatıyor. En ilginç yönü, olumsuz olduğunu düşündüğü bazı bilişsel işlevleri nasıl kazanmamayı seçti - aşırı öz eleştiri, kıskançlık, vb.

navni

bu, insanların gerçekten bir fark yaratma yeteneğine ve Irak savaşına karşı çıkmamda inancımı yenileyen harika bir kitaptı. Bu ülkenin savaş yerine böyle yapması gerekiyor. Hatta ilk yardım bağışımı yapmama neden oldu.

navni

Bu kitap, profesyonel olarak Avustralya'da tanıştığım biri tarafından yazılmıştır. Bu onun hikayesi: Billabong'daki kurbağa! Çok hoş bir hikaye ... Artık İngilizce olarak mevcuttur: Billabong'da bir Kurbağa.

navni

Harry Potter'ı seven herkes hemen benzerlikleri görecek. Bu seri uzun sürdüğü için dallanıyor. Bu kitapları okumaktan zevk aldım. Onlar kolay bir okuma!

navni

I became very surprised of this book and since this is the second time I take on a "hot-sea-creature"-story I thought it will be boring but it didn't let me disappointed. "Sea Change" is a novel by Aimee Friedman (first time I read any book of her) and it's about a girl, Miranda, who are going to get her biggest change in her life in Selkie island, where legends and lore lure behind it's facade. Friedman manage to keep the mysterious feeling towards the end which made us want to get to know the real deal evenmore. Eventhough the truth circulating around the island and a certain "boy" never have been spoken aloud but we readers all knew the secrets of Selkie island through the underlying meanings. And it was the first time I heard of the word "merman" since the only word most commonly known is mermaid. But it makes sense, and it's kind of stupid that I didn't knew that xD I really wonder if this story got a sequel (haven't looked it up yet, but I bet there is none) This is probably the first time I want a sequel to a story. Before I always thought a second book will always ruin a story for me, and it DID a few times before, but this time is different.