robertsonk14

Kaitie Robertson Robertson itibaren Жарабковічы, Beyaz Rusya itibaren Жарабковічы, Beyaz Rusya

Okuyucu Kaitie Robertson Robertson itibaren Жарабковічы, Beyaz Rusya

Kaitie Robertson Robertson itibaren Жарабковічы, Beyaz Rusya

robertsonk14

Bunun sevdiğim karakterlerden daha fazlasına sahip olacağını düşündüm, ancak kitabın çoğu (yarısından fazlası) duruşmaya katılan karakterlere adanmıştı. Ana karakterlerin can sıkıcı olduğunu ve sonunda Dismas'a ulaşmaktan memnun olduğunu düşündüm. Bunu söyledikten sonra, dikkatimi okumaya devam etmek için korudum ve sonu sevdim. Eğer onun diğer kitaplarını beğenirsen, muhtemelen bunu seversin Kesinlikle Plague of Secrets için bir göz atın - biri harikaydı!

robertsonk14

Bu roman Nijerya'daki İbo kültürü ve Avrupa kültürünün tohumlarını ve geleneklerini nasıl yok etmeye geldiği ile ilgilidir. Beyaz adamın Nijerya'ya müdahalesi ve 'cüzzamlarını', Nijerya'daki inançlarını ve hükümet sistemlerini nasıl dayatmaya çalıştıkları. Cüzzam gibi, Afrika'nın her yerine yayılıyorlar, kültürü Nijeryalılardan alıp Hıristiyanlığa ya da diğer Avrupa misyon biçimlerine dönüştürüyorlardı. Bu nedenle, beyaz adam kültürü alıp yok etmek isteyen korkunç adamlar olarak görüldü. Kitabın ana karakterlerinden biri ve kitabın tanıtıldığı Okonkwo, en iyi şekilde, kadınsı ve zayıf bir tavra karşı savunmasızlığında örnek teşkil ediyor. Okonkwo'nun babasını hor gören ve kendisini yeterince güçlü ve erkeksi bir adam olarak sunmak isteyen bir adam olduğu dikkate alınmalıdır. Bu nedenle, İkemefuna (ironik bir şekilde oğullarından biri değil) Okonkwo'nun hayatındaki en önemli kişilerden biri olarak hem yenilmez bir gücü hem de erkeksi 'kıyafetleri' gösterebilen bir kişi olarak, aynı zamanda bir oğul olarak geldi. Okonkowe, Ikemefuna’nın o erkeksi ve güçlü yönünü aileye getirme yeteneğine hayran kaldı, çünkü Okonkwo'nun erkeklere büyük bir potansiyel ve ruhsal güç vermeyi düşündüğü şeyler Nwoye'ye önemli şeyler öğretecekti. Okonkwo kendi evlatlık oğlu Ikemefuna'ya karşı komplo kurmaya karar verdikten sonra Okonkwo büyük bir şaşkınlık, üzüntü ve inanılmaz suçluluk duygusu altına girdi.

robertsonk14

Çok iyi değil. Tüm hype'ın ne hakkında olduğundan emin değilim. Batman için çok karakteristik değil. Silah kullanıyor ve bir noktada bir adamı öldürüyor. Kesinlikle verilen tüm övgü değmez.

robertsonk14

Nesne içine girebilirseniz büyüleyicidir. Ama sonra gerçek kurabiyeler ve gerçek güzel kızlar tarafından dikkatini dağıtıyorsun ... Sanırım, elde edemediğim bir üçüncü soldan iyi bir yarım var, ama arsaları hatırlamıyorum. Lisansüstü okullara giriş konusunda kendinizi strese sokmak iyi bir kitap değildir.

robertsonk14

Sekiz masal (çok kısa!) Ama keyifli bir koleksiyon. Dördüncü yıldız, konunun inanılmaz derecede biçimlendirilmesi ve sunumu ve bireysel hikayeler için mükemmel çizimler içindir.

robertsonk14

This is the novel Ben Marcus referred to in his contra-JFranz defense of difficulty in that Harper's essay. He says that according to a little function that used to be on Amazon.com, to read and comprehend Thomas Bernhard's "Correction" requires 355 years of education. Like all Bernhard, it's never really difficult reading -- it's more about endurance, this one more than any of the others because it's three or four times longer than any of the others. This one includes for example at least ten pages of repetitive ranting about how Austrians only excel at one thing, out of everything they could possibly excel at, the only thing they excel at is suicide. It goes on and on about how good Austrians are at suicide -- if this is your idea of a good time, if paragraphless rants that after about half a page become pretty hilarious before going on and on, saying the same thing in different ways, musically, wonderfully, over and over, if this is the sort of thing that turns you on, you have found a must read. This book also emphasizes a giant cone in the middle of a forest.