itslanestho

Elena Kate Kate itibaren 5304 Gornova mogila, Bulgaristan itibaren 5304 Gornova mogila, Bulgaristan

Okuyucu Elena Kate Kate itibaren 5304 Gornova mogila, Bulgaristan

Elena Kate Kate itibaren 5304 Gornova mogila, Bulgaristan

itslanestho

Desert Thunder Operasyonuna dağıtım sırasında bunu okuyun

itslanestho

Bunu, Percy Jackson'dan daha çok beğenebilirim. tamamen bu iki dizi kazmak bana harry potter hatırlatıyor. Yunan mitolojisinden hoşlanıyorsanız, bunun bitleri de var. Bu, Roma ve Yunanlıları içeriyor. Bazıları Yunanca adlarıyla, bazıları da Roma def tarafından önerilen adlarla karıştırdım!

itslanestho

Kelimenin tam anlamıyla din değil, ancak bu rafa koydum çünkü dini tutumlar ve deneyimler hakkında aydınlatıcı.

itslanestho

Acımasızlık, yürek, gizem, yoksulluk, umutsuzluk ve diktatörün elinde acı çeken bir şehir, bu kitap bir kara nota yapımına sahip. Avenue Tibidabo'daki sisli sahneleri okurken 50'lerin filminden atmosferik siyah beyaz bir sahne görüyordum. Kitap aşkı, aile, ülken ve aşk hakkında harika bir kitap.

itslanestho

Bu, Patchett'in bir Yüz Otobiyografisi yazan Lucy Grealy ile olan dostluğunun anısıdır ve çok güzel. Bir kitabın gerçekten harika olup olmadığını belirlemek için üç ölçüt kullanırım: 1. Beni ağlattı mı? 2. Hemen başkalarına tavsiye ettim mi? 3. Bir şeyler yazmak istememi sağladı mı? Bu kitap üçünü de yaptı. Patchett, Grealy'i yüceltmekle veya onu bir aziz gibi göstermeye çalışmakla meşgul değildir ve bu, kitabını arkadaşına daha iyi ve daha dürüst bir hediye eder. Harika arkadaşlar hakkındaki gerçeği gösterir: başkasına çok yakın olmak bazen birbirinizi ayırmanız gerektiği anlamına gelir, bazen evli gibi hissetmeniz gerekir çünkü çok kıskanç ya da cimri olursunuz, bazen tek istediğiniz onlardan uzak durun ve başka kimsenin yanında olmak istemediğiniz zamanlar, çünkü kimse sizi "alamaz". Patchett bunların hiçbirinin yabancı ya da garip olduğunu iddia etmiyor ve bu yüzden iyi çalışıyor; ilişki gerçek, dürüst ve sevecen hissediyor. Grealy ve ikisinin de okula gittiği Sarah Lawrence referansları için bonus puanları. Orada sosyal yaşam tasviri var. (Tom Lux'ın kamera hücresini ve Bates'deki Grealy ve Patchett arasındaki korkunç, garip değişimi arayın.) Şiddetle, şiddetle tavsiye edilir. Lütfen bunu oku.

itslanestho

vazgeçti

itslanestho

Sınıflarımdan biri için GLBTQ gençlerine büyüleyici bir kütüphane hizmeti okuduktan sonra ([http: //www.slais.ubc.ca/RESEARCH/curr ...]), bunun için yazılan literatürün daha fazlasını okumaya başladım genç yetişkin nüfus. Xanadu'dan uzak, büyük ölçüde anlatıcısı Mike Szabo'nun 16 yaşındaki bir kızının eşsiz sesi sayesinde şimdiye kadarki en yeni ve muhtemelen en sevdiğim şeylerden biri. Nee Mary Elizabeth - ama ona eklemsiz bir sandviç istemiyorsanız - Mike ve en yakın arkadaşı Jamie, Coalton, Kansas'taki diğer çocuklardan her zaman farklı olduklarını söyleme. Ancak GLBTQ genç fic'deki birçok küçük kasaba popülasyonundan farklı olarak, Coalton sakinleri Mike ve Jamie'nin cinsiyet bükme yollarını çok fazla fark etmiyor (Mike bir erkek gibi görünmeye çalışıyor; Jamie çapraz giyinen bir erkek amigo değil), ne de cinsellikleri için çıkarımlar. Mike, tam olarak anlaşılmamışsa kabul edildiğini ve asla dışlanmış gibi hissetmediğini açıkça ortaya koyuyor - memleketi bir kızın gözünden görüldüğü gibi kırsal Orta Batı yaşamı hakkında gerçek olan birkaç ayrıntıdan biri. Ancak Coalton ütopya değildir ve Mike kendi derisinde tamamen rahat değildir. Sevgili babasının intiharını anlamak, başarısız aile işi ve bir voleybol yıldızı olarak geleceği hakkında karar vermek ve ona daha kötü davranamayan birine aşık olmakla uğraşır - şehirde yeni bir kız, Xanadu , güzel ve dünyevi ama imkansız düz. Mike'ın cinselliği hakkındaki gerçeğe uygun tutumu, küçük kasaba orta Amerika'sının tasviri gibi, bir zamanlar sadece kapalı fikirli olmaktan ziyade sıkı sıkıya bağlı (insular) ise canlandırıcıdır. Mike'ın yaş kimliği kimlik krizi ve karşılıksız aşk hikayesi, eşcinsel genç yetişkinler için akla yakındır, ancak aynı zamanda düz bir kahraman ve aşağı ev ipliği arayan gençlere de çekici gelecektir.

itslanestho

Bir gece kitap bittiğinde bunu okudum.

itslanestho

H2G2 üçlemesinde 2. sırada. İlk kitap için 2. bölüm gibi.