yula6752f9

Sergei Petrov Petrov itibaren 705 91 Förlunda, İsveç itibaren 705 91 Förlunda, İsveç

Okuyucu Sergei Petrov Petrov itibaren 705 91 Förlunda, İsveç

Sergei Petrov Petrov itibaren 705 91 Förlunda, İsveç

yula6752f9

Bu kitap Go'nun yedi tehlikesi ve sekiz sırrı ile başlıyor. Tabii ki fikir, birinci gruptan kaçınmak ve ikincisini uygulamak. Sorunlar, tehlikelerin belirsiz veya açık olması ve Go ile ilgili başka bir kitap okuduysanız sırların hepsi çok açık. Sekiz sır, "gizli" kelimesinin kullanılmasını pek garanti etmez. Bu serideki ikinci cildin aksine, her biri için bir açıklama içeren bol miktarda diyagram var. Maalesef, açıklamalar genellikle daha az deneyimli bir oyuncuyu istemek için bırakır. Daha az deneyimli oyuncuların henüz bu bölümü okumaması gerektiğine karşı koymak kolay olurdu. Öte yandan, sorunların çoğu ilkel, ancak daha sonra diğer sorunlar için, yazarların sunduğu çözümler açıklamalarında açık veya şifreli olmaktan uzaktır. Bu kitabın, yazarların vurmaya çalıştığı düzeyde çok dengesiz olduğunu hissettim. Bu kitabın son bölümünde yazarlar üç oyundan geçerek hareket ediyorlar. Çoğu durumda, açıklamalar değerlidir ve yazarlar, diğer hamlelerin gerçek oyundan daha iyi veya daha kötüye gittiğini bile gösterir. Ne yazık ki, çok sık, yukarıdan gelen eleştiri bu oyun açıklamalarında ortaya çıkar. Yazarlar, “bu hamle kesmekle tehdit ediyor” gibi bir kesim yapabilir, kesimin nerede yapılacağına dair bir açıklama yapmadan (bazen daha az deneyimli göz benzeri maden için birden fazla seçenek olabilir). Cevabım, "gerçekten? Hangi yönde? Bilmiyorum. Bu yüzden kitabını okuyorum." Genel olarak, bu dizideki kitapların hoş biçimine rağmen, bu iki kitapta okuduklarımdan biraz hayal kırıklığına uğradım (Cilt 2 ve 3 okudum). İkinci cilt benden daha olumlu bir cevap aldı, ancak bu üçüncü ciltten sonra bu diziye devam etmek için yer değiştirdim.

yula6752f9

Epik. Bu güzel yazılmış harika bir kitap. Oku onu.

yula6752f9

Awsome kitabı. Futbol dünyasında gerçekleşen değişikliklerin kapsamını ve beraberinde getirdiği tüm yeni olanakları bilmenizi sağlar. Bu kitap kesinlikle içerik açısından ağır, ancak bu, işletmelerin artık birbirleriyle rekabet etmek zorunda oldukları değişen çevreyi gösterir - rekabet artık küreselleşiyor! Bu kitabın en iyi yanı, bu değişikliklerin sadece işletmeleri değil, aynı zamanda bireyleri de hiç kimsenin düşünemeyeceği şekilde etkilediğini bize anlatması. Sadece bir kişi bu kitabı okuduğunda, tam olarak dünyaya neler olduğunun farkına varır!

yula6752f9

Kayıp Şeyler Kitabı'nın hikayesi, annesini kaybeden bir oğlan olan David hakkındadır. Yakında babası yeniden evlenir ve David yeni bir aile ve yeni bir bebek kardeşi olur. Kitabın çoğu farklı bir gerçeklikte geçiyor; hikayelerden, trollerden ve konuşan kurtlardan biri. Kitap beklediğimden tamamen farklıydı. Hikaye çocukça, ama yine de olaylar değildi. Kitap aslında oldukça acımasız ve şiddetliydi, bu yüzden neredeyse bir hikaye kitabı olsa bile, çocuklar için değil. Olayların tahmin edilebilirliğinden biraz rahatsız oldum, ancak kitap klasik bir çocuk hikayesinin desenini izledikçe, mazur görülebilir. Basımımda hikaye hala sayfaların üçte biri kaldı. Orada yazarla bir röportaj, kitaptaki olayların açıklamaları ve analizleri ve ödünç alınan öykülerin orijinal versiyonlarını buldum. Güzel ve Çirkin, Küçük Kırmızı Binicilik ve daha birçok klasiği Disney tarafından bükülmemiş orijinal formlarında okumayı sevdim. Bu iyi bir geçiş zamanı, ama üzerimde çok büyük bir etki yaratmadı. İyi, kolay okunur.

yula6752f9

"Motherless Brooklyn" hızlı tempolu aksiyon ve esprili diyalog ile eski moda sert kaynatılmış suç romanları anımsatan bir tarzda yazılmıştır. Kahramanı Lionel Essrog, Tourette sendromuna sahiptir. Bir cinayet, istemsiz tikler, bir insan avı, daha fazla tikler ve çok sayıda bükülme ve dönüş var. Bu kitabı gerçekten tavsiye ediyorum!

yula6752f9

Tüm zamanların en sevdiğim kitaplarından biri. Bunu tekrar tekrar okuyabilirim ... ve bir film yaptılar! Daha ne isteyebilirsiniz ki ?!

yula6752f9

Bunun ilk kopyalardan bir kopyasını aldım, ancak aslında 2005'te çıktı. bu ay berg'in yeni romanından bir alıntı içeriyor. kocası öldükten sonra elli beş yaşındaki betta nolan, Boston'dan orta batıdaki küçük bir kasabaya taşınmak için paylaştıkları planı gerçekleştiriyor, ancak şimdi bunu tek başına yapıyor. sevdiği bir ev satın alır, ilginç ve beklenmedik yeni arkadaşlar edinir ve ev arkadaşlarını üniversiteden takip eder. bu keder ve devam etmekle ilgili çok yavaş ilerleyen bir roman. söylemekten nefret ediyorum, ama sanırım benim için biraz yaşlıydı. onun kolej ev arkadaşları ile tekrar bir araya getirme ve hep birlikte yaşadıkları zamanları anımsatan bir parçası gibi yaptım - ben yaşlı olduğum zaman ve ben aynı huzurevinde ya da bir şey yaşayacak düşünüyorum. Her neyse, bunu anneme göndereceğim ve nasıl sevdiğini göreceğim.

yula6752f9

Bu kitaba bir şans ver. Bazen yavaştır ve diğer zamanlarda istediği kadar ayrıntılı değildir, ancak 60'ların bazı olaylarını kapsaması (Columbia Üniversitesi oturma alanları, 1968 olayları, Hava Yeraltı'nın yükselişi, SDS içindeki sorunlar) gerçekten perçinliyor. Altmışların dağınık on yılında tüm bulmaca parçalarını bir araya getirmeye çalıştığı sonucu beğendim. Bazen biraz fazla felsefi, ama 60'lı yıllar bununla ilgili değil miydi?

yula6752f9

Aşk hakkında inanılmaz bir hikaye, kısıtlamaları sınıf bölünmesinin tamamen sevebilme yeteneği üzerindeki yeri, yoksulluğun gerginliği ve onuru ve kadınların tüm sınıflarda güvencesiz konumu. Her ne kadar sonun özellikle "mutlu" olduğunu söyleyemese de, kurtarıcı ve tuhaf bir şekilde umut vericidir.