juliettebarbanegre

Juliette Barban Barban itibaren Etchinghill, Folkestone, Kent CT18, İngiltere itibaren Etchinghill, Folkestone, Kent CT18, İngiltere

Okuyucu Juliette Barban Barban itibaren Etchinghill, Folkestone, Kent CT18, İngiltere

Juliette Barban Barban itibaren Etchinghill, Folkestone, Kent CT18, İngiltere

juliettebarbanegre

Bu, kapağından seçtiğim başka bir kitap. Okulumuz yeni kitap sevkıyatını almış ve öğretmenlerin kütüphanelerine eklemek için koleksiyonları seçmelerine izin verilmiştir. Kapağı beğendim ve "Geyşa Anıları" nı okuduğumdan beri Japon tarihi kurgudan etkilenmiştim, bu yüzden hafta sonu okumak için kitabı eve götürdüm. Bir akşam bitirdim. İndiremedim. Kanlı. Ayrıntılı. Keşke gerçek hikayelere dayanmasaydı ama size söyleyeyim, Japon lisesinde 20. yüzyılın başlarında ve 19. yüzyılın sonlarında yaşam zor oldu! Kan, kan ve taciz eden öğrencilerin katlanması beklenmekteydi. Bazı çocukları okuyabilseydim, onlar da büyülenmiş olurlardı, ancak henüz bir başarı elde edemedim. Bunu Japon ya da Asya kültürüyle ilgilenen herhangi bir öğrenciye tavsiye edebilirim. Ayrıca okul hayatı hakkında okumaktan hoşlanan öğrencilere de öneririm; bu tarihsel hesabı bugünlerde lise hayatının hesaplarıyla karşılaştırmak harika olurdu.

juliettebarbanegre

şehirlerden dersler aldı ama benim için hiçbir şey göze çarpmadı.

juliettebarbanegre

14. yüzyıl İtalya'sında genç bir keşiş ve akıl hocası tarafından çözülen sapkınlık ve edebi sırlar hakkında çok yoğun, zengin ve düşünceli bir gizem hikayesi. Manastır emirlerini, papalık politikalarını, cinayeti ve labirent kütüphanesi hazine avlarını yeniden ele alır. Çok sevdim, ama çok ileri gitmek için teolojiyle oldukça ilgilenmeniz gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca, sadece romantizm dillerinin karışık bir karmaşasında konuşan şaşkın yaşlı adamla çok güçlü bir şekilde özdeşleşmeye geldim.

juliettebarbanegre

Beni Steinbeck gibi yapan kitap bu. 30'lardan bahsederken bir tarih dersi için okudum ve çok aydınlatıcı buldum.

juliettebarbanegre

While I enjoyed some of Nafisi's thoughts on the books discussed in this memoir, I wish it had been more about her life & her students lives & less about literary criticism.