samijoemansour

Sami Joe Mansour Joe Mansour itibaren میانکوه، خوزستان، İran itibaren میانکوه، خوزستان، İran

Okuyucu Sami Joe Mansour Joe Mansour itibaren میانکوه، خوزستان، İran

Sami Joe Mansour Joe Mansour itibaren میانکوه، خوزستان، İran

samijoemansour

Bu uzun masalı kızım için okumayı gerçekten çok sevdim. Sanat güzel ve hikaye de söylediği gibi abartılı ama eğlenceli bir şekilde.

samijoemansour

YİRMİNCİ YÜZYILIN ÇOK İÇİNDE, Amerikalıların Çin görüntüleri bir çiftin eylemleriyle şekillendi: “Gimo” Chiang Kai-shek ve “Madam” olarak bilinen göz alıcı karısı Soong Mayling. yirminci yüzyıl - şimdi altmış yaşın altındaki Amerikalılar tarafından büyük ölçüde hatırlatılmasa da - Chiang 1927'den 1949'a Çin'i, sonra 1949'dan 1975'te ölümüne kadar Tayvan'ı yönetti.

samijoemansour

Bir özet vermek yerine, size bu romanın arkasında küçük bir tarih vereceğim. Yazar Takami, Japonya'nın ünlü edebiyat figürleri olan bir hakem heyeti tarafından denetlenen bir İlk Roman yarışmasına sundu. Tüm panel tarafından sapkın bir zihin tarafından yazılmış gibi, gerçekten rahatsız olan biri tarafından çarpıldı ve görüşlerini halka duyurdular. Bu alçaklıkla, kitap küçük bir basın tarafından yayınlandı ve gençlik kültürü ile hızlı bir şekilde kült bir statü kazandı - film şirketleri tarafından filmi isteyen çok tartışmalı bir konu haline gelen bir film haline getirmek için büyük bir yayılma yaptı. yasakladı. Film yapımcısı tutkuyla filmi ve romanı savundu, ebeveynlerin, hükümetin ve PTA'nın, filmin konusunun ne olduğunu ve anlamını kendileri görmek için filmi açık zihinlerle izlemesine meydan okudu. Bunu ayakta alkışladılar ve yasaklama kararlarını geri aldılar. Film ve roman ABD'de bir kült sansasyonu oldu - birçok taklitçiye dokunmak (HUNGER GAMES kimse? Romanı çok eğlenceli ve çok sophomoric bir düzyazı ile yazılmış buldum - ama ne olursa olsun, gerçeklik televizyonunun, hükümetin ve toplumun akıl sağlığının sınırlarını ne kadar ileriye taşıyabileceğini düşünüyor. Evet, kanlı. Evet, öğrencilerin isteklerine karşı maruz kaldıkları ölümcül oyunda kimin hayatta kaldığını görmek istiyor. Evet, oyunu kazanmak için arkadaşınızın arkadaşa nasıl döneceğini gösterir. Zaman kaybı olmadığını söyleyebilirim ama okunacak daha iyi kitaplar var. Söylemem gereken bir şey var: Manga adaptasyonu çöp ve sömürüyü yeni boyutlara taşıyor. Kolluk kuvvetleri tarafından zorla boyun eğme biçimi olarak tecavüzü tasvir eden grafik romanların hayranı değilim ve manga bunu iğrenç görsellerle yapıyor. Roman sadece ipucu verirken, manga onu tam iki sayfa yayılmasıyla ortaya koyuyor ve neredeyse mizah yapıyor - zayıf midesi olanlar için değil. Bununla birlikte, manga karakterlerin arka planlarına romandan veya filmden çok daha derine iner - onlar hakkında çok fazla şey ortaya çıkar, ölüm oyunu bir arka plan alır. Bunun yerine kitabı okuyun.

samijoemansour

This is a classic novel and deservedly so. Set in rural Scotland in the early 20th century, it captures a peasant culture that is now lost. Author Lewis Grassic Gibbon also shows an impressive understanding of women through his heroine, the sensitive but resilient Chris Guthrie. The beginning is striking and poetic, the ending deeply moving. It sags a bit in the middle but is worth persevering with, and I'd be interested to read the rest of this trilogy.