visualdialog1

Vidya Shivakumar Shivakumar itibaren MacGregor, MB R0H, Kanada itibaren MacGregor, MB R0H, Kanada

Okuyucu Vidya Shivakumar Shivakumar itibaren MacGregor, MB R0H, Kanada

Vidya Shivakumar Shivakumar itibaren MacGregor, MB R0H, Kanada

visualdialog1

Lois McMaster Bujold'un Chalion serisi ile tam olarak doğru fikri olduğunu düşünüyorum. Her kitap tek başına durur, ancak ilki okuduysanız (Chalion'un Kralı), dünyasının coğrafi, politik ve dini sistemlerini anlamak için ihtiyacınız olan tüm arka plan malzemesini elde edersiniz. Bu, daha sonraki kitapların (Ruhların Paladin ve The Hallowed Hunt) yeni yeni karakterleri ve çizimleri olabileceği anlamına gelir, ancak birçok bilgi dökümüne katlanmak zorunda değiliz. Bu arada, sihirli sistem, her kitapta daha fazla şey öğrendikçe daha da karmaşıklaşıyor. Belki de en iyisi, arsa her romanın sonunda sarar. Bujold'da en çok sevdiğim şey onun harika hayal gücü ve karmaşık sihri. Okuyucunun bir anda onu biraz keşfetmesine izin vermesini seviyorum (hepsini bir kerede bize fırlatması çok zor olurdu). Karakterlerin yaptığı gibi sihir hakkında bilgi edindik ve bu birçok gizem ve gerginlik yaratıyor. Grafikler bu seri boyunca daha derin, daha karmaşık ve daha korkutucu olur. Bujold'un karakterleri her zaman derin, özellikle de özel düşüncelerimizle özlediğimiz bakış açısı karakteri. Hallowed Hunt'ta bu karakter, kurt ruhunu taşıyan ve soylu kadın Ijada'yı başkente taşımakla yükümlü bir asil olan Ingrey'dir, çünkü ona tecavüz etmeye çalışan prens'i öldürmekle suçlanıyordu. Prens, Ijada'yı etkileyen bazı karanlık büyücülüklerle uğraşıyordu ve birlikte Ingrey ve Ijada, ruh hayvanlarının gizemini çözmeli. Gittikçe daha fazla şey öğrendikçe, sihir daha derin, daha karanlık ve aslında oldukça korkutucu oluyor. Hallowed Hunt, Chalion serisindeki bir diğer mükemmel taksit. Yine de diğerleri kadar yüksek puanlar almıyorum, çünkü sondaki doruk noktası önceki iki kitap kadar sıkı değildi. Kahraman olan Ingrey, çözümlerin bir kısmını doğru bir şekilde tahmin etti ve Bujold, gözlerimi döndüren iki atıcı yarım kalbi içeren bir miktar romantik kabarıklık attı. Ama sonuçta, bu çok iyi bir fanteziydi ve içtenlikle, Bujold'un bizi gelecekte daha fazla Chalion hikayesi ile kutlayacağını umuyorum. Daha fazla oku Lois McMaster Fantasy literatürde kitap incelemesi.

visualdialog1

3,5 yıldız

visualdialog1

Bunu okuduğumda, gelecekteki bir hikayeye ait olduğunu bilmiyordum. Neden kafamın karıştığını açıklıyor. Şimdi biliyorum ki bunun ilginç bir roman olacağını düşünüyorum.

visualdialog1

Sevdim; Annem ölmeden önce okuduğu son çocuk kitaplarından biri olarak bunun için özel bir yere sahip.

visualdialog1

19 yaşındayken aklımı başından geçen bu kitabı hatırlıyorum, ama şimdi zar zor hatırlayabiliyorum.

visualdialog1

Jack'in spinoff serisinden nefret ediyorum ve burada Fables serimdeki çirkin kafasını büyütüyor! Fables okurlarına okumayıp okumayı umursamayan Fables okuyucularına bunu yalnız bırakmasını söylerdim, ama olmayacağını biliyorum çünkü sadık okuyucular kaçırmayacağımızdan emin olmak için oturacağız Fables serimizden bir şey. Bu, Crossover'ların neden bu kadar parlak bir pazarlama aracı olduğunu gösteren mükemmel bir gösteri. Ayrıca, hikayenin hepsi benim zevkime göre çok metaldir, yazma sürecinin Kişiselleştirilmesini bir dereceye kadar sevimli ve zeki olan ve yazarın ve gerçekte yazarların kibirini gösteren bir dereceye kadar götürür. Evet, evet, yazarlar evrenlerinin tanrılarıdır, anladım.

visualdialog1

Neredeyse her şekilde ilkinden daha iyi. Yazarın tarzının gerçekten geliştiğini görebilirsiniz. Kitap gittikçe buhar alır ve son yarısı özellikle iyidir.

visualdialog1

Ben de yere koyamadım. Abartılı olsa bile harika bir hikaye.

visualdialog1

Bu kitabı çok sevdik! Harflerle geçen bir hikaye benim için yeniden canlandırıyor. Onun hızlı bir okuma, ama iyi bir.

visualdialog1

another hit for Evanovich. I am always laughing out loud when I read her books. I recommend it to anyone who likes light reading.

visualdialog1

I'd gladly read or re-read any of the Mitford series. Great characters and moving stories.