lina09284139

Elenna Ren Ren itibaren Sebright, ON L0K, Kanada itibaren Sebright, ON L0K, Kanada

Okuyucu Elenna Ren Ren itibaren Sebright, ON L0K, Kanada

Elenna Ren Ren itibaren Sebright, ON L0K, Kanada

lina09284139

aman dört bölüm var mı? Sonraki ikisi ne zaman çıkıyor? Onları okumak istiyorum. Ve oldukça güzel resimlere bakın. Resimler harika. EDIT: Zaten bu kitaba sahip olmam gerekiyor. Kütüphaneden gelen kopya şu anda odamda dolaşıyor çünkü geri dönmek istemiyorum. Sayfa 108-109 özellikle güzel bir resme sahip. DAHA FAZLA DÜZENLEME: Bu kitabın sahibiyim. Ama sonraki ikisine sahip olmak istediğimden emin değilim, çünkü üçüncüsü çok daha az şaşırtıcıydı. : /

lina09284139

Zaman yolculuğu

lina09284139

Ortadoğu dini ve siyaseti söz konusu olduğunda oldukça cahilim. TV'de dini bir savaş sahneleri gördüğümde, her iki tarafın da farklı ideallere inandıkları için savaştığını anlıyorum, ancak 1400 yaşında bir ülkede inançların nasıl bu kadar hızlı (ve dayanılmaz) değiştiğini anlamıyorum. Persepolis, modern İran'ın giderek geri kalmış bir ülkeye nasıl geliştiğini açıklayan son derece bilgilendirici bir okuma. Gerçek hikaye, yazar Marjane Satrapi'yi 1970'lerin sonunda bir ergen olarak takip ediyor. Liberal ailesi, ona İran'ın tarihi dini ve siyasi sistemi hakkındaki tüm "gerçek" gerçekleri vermeye çalışıyor, böylece ülkenin temelde berbat olduğu sonucuna varabiliyor. Satrapi ailesi, çok proaktiftir ve kendi oyun kartlarına veya dansına yasadışı olarak hükmettiği bir sisteme karşı otoriter olarak meydan okur. Çekimler, tecavüz ya da işkence gördüğü bir ülkede yaşamanın tehlikesine rağmen masallar tuhaf tatlı ve sevecen. Not; Bana ödünç verdiği için Aaron'a teşekkürler.

lina09284139

Ivan Denisovich'in Hayatında Bir Gün, ilk okuduğunuzda çöp olabileceğini düşündüğünüz kitaplardan biri. Bununla birlikte, bu kitabı ikinci kez okuduğumda içimdeki bir şeye ilham verdi ve onu daha iyi anladım ve bunun nedeni Stalin'in döneminde Rusya'nın tarihsel etkilerinden daha fazla haberdar olduğum için olabilir. Bu, bu arka planı olmadan neredeyse anlamsız olabilen bir kitap. Kitabın dezavantajlarından biri, bir çeviri olduğu gerçeğidir, bu nedenle birçok nüans kaybedilir ve içerikten başka bir şey kalmaz. Bununla birlikte, bir çeviri olmasına rağmen, Shukov'un gerçekte kasvetli tonu (kitaptaki kahraman) açıkça görülmektedir ve romanda çeşitli sembolizm, özellikle mücadelesini giydiği ve sembolize ettiği Valenki aklı başında, aklı başında başka bir şeyin kalmadığı bir dünyada aklı başında tutmak. Hikaye, Sibirya'daki siyasi bir mahkumun hayatındaki bir günün hikayesini anlatmaktan başka, en dikkat çekici bir hikaye çünkü ağır görüntüler ve birçok şeyle çok aşılanmış, ancak sadece bir günün hikayesini anlatıyor . Sadece Alexandr Solzhenitsyn bunu yapabilir ve bu hem büyülü hem de dramatiktir. Bu yüzden bu benim en sevdiğim kitaplardan biri.

lina09284139

Bu Japrisot'un tek 'mutlu son' kitabı ve sadece ana karakteri seviyorum - o esprili, sevimli ve sıkıntıdaki küçük hanımın zıttı!