mayamoire

Maya Moir Moir itibaren Baluti, Malavi itibaren Baluti, Malavi

Okuyucu Maya Moir Moir itibaren Baluti, Malavi

Maya Moir Moir itibaren Baluti, Malavi

mayamoire

Bu onun en iyi kitaplarından biri değil. Sizi içine çekti çünkü karakterleri birleştirmek için neler olduğunu bilmek istediniz, ama sonun iklim karşıtı olduğunu düşündüm. Karakterlerde meydana gelen olayın gerçek hikayesi biraz sıkıcıydı; ilginç bir kavram, ama ilginç bir şekilde anlatılmadı. Hikayenin çoğu boyunca ilginç olan karakterler bile ana "aksiyon" bölümünde daha az görünüyordu. Daha iyi olmuştu.

mayamoire

another great set of spotlight one-shots. the artwork in "mirage" was probably my favourite. the writing was very strong throughout all issues. The chapter on Arcee was particularly surprising.

mayamoire

Read compulsorily, utterly hackneyed at points, utterly unbelievable at others.

mayamoire

** spoiler alert ** Good book, liked it lots. I liked how it was 'written' by the diary entries of different people, quite novel (at least in the books that I've read) for "I" to be different people. I was expecting a different ending though, not so cute and fluffy. In the last series of 'Demons' (http://en.wikipedia.org/wiki/Demons_%...) on ITV at the end we find out Mina is a vampire, through Ruby reading Dracula. So I was expecting an ending based on that.