altmos

Altmos Graph Graph itibaren Texas itibaren Texas

Okuyucu Altmos Graph Graph itibaren Texas

Altmos Graph Graph itibaren Texas

altmos

Annem ve babam entelektüel değil okuyucuydu, annemin romantizm romanlarına olan sevgisini korudular. Bu kitabı 10. sınıf İngilizce olarak atandığımızda, başlığı belirsiz bir şekilde duymuştum, ancak bu konuda hiçbir şey bilmiyordum. Yasaklandığını bilmiyordum, çok kutuplaştırıcı olduğunu bilmiyordum, bir klasik olduğunu bile bilmiyordum. İlk gecenin ilk birkaç bölümünü atandıktan sonra okumamız gerekiyordu. İlk gece kitabın tamamını okudum. NY'a hiç gitmemiş 10. sınıf bir kızdım ve hazırlık okulları ya da Holden'in yönettiği maddi olarak imtiyazlı hayat hakkında hiçbir şey bilmiyordum. Yaklaşık 10 yıl geçmesine rağmen, muhtemelen hayatımda 20 kez tekrar okudum. Benim için, Holden'ı beğenip beğenmemeniz ya da sevmemeniz ya da sürekli eleştirdiği telefon türü olarak davranıp davranmadığı değil. O. Benim için çekiliş, Salinger'in bu çocuğun zihnini ne kadar mükemmel ele geçirdiğiydi. Onun kafasýndasýn. Holden şaşkın, kusurlu, tatlı, komik, kaba, korkmuş ve akıllı. O hepimizin farklı zamanlarda olduğumuz her şeydir, ama hiçbir zaman ergen olduğumuzdan daha fazla değildir. İnsanlık durumunu mükemmel bir şekilde ortaya koyan bir şeyi okumak, benim için okumanın en büyülü deneyimlerinden biridir.

altmos

bu çok etkileyici bir ilk romandı. büyük tarihsel kurgu. kitap kulübündeki herkes kabul etti: bu kitap erkeklerin nasıl sevmesi gerektiğini anlattı!

altmos

Hornby'nin kullanmayı bırakamayacağı bir tarifi var. Anneniz akşam yemeği için her gece tavuk ve pilav yemenizi sağlar ve nadir durumlarda pilav için patates değiştirir ve farklı bir sebze konservesi açar. Her ne kadar bir yazarın püf noktalarını bu kadar kolay anlayabilmeme rağmen, parantez içinde uzun sol taraftaki düşüncenin her zaman yazdığı herhangi bir kitabın sonundan 50 sayfa bulmasını sevdim. Gerekirse okuyun, ancak filmin daha eğlenceli olduğundan eminim.