artoli

Hussain Elhassan Elhassan itibaren Elima, Fildişi Sahili itibaren Elima, Fildişi Sahili

Okuyucu Hussain Elhassan Elhassan itibaren Elima, Fildişi Sahili

Hussain Elhassan Elhassan itibaren Elima, Fildişi Sahili

artoli

We the Children serisinin eğlenceli ikinci bölümü.

artoli

4.999991 stars Bu kitabın 5 yıldızlı oynamasını engelleyen tek şey, keşke daha fazla olsaydı! Daha çok Kizzy, Anamique ve Esme istiyorum. Daha fazla goblin ve şeytan ve Druj istiyorum. Her zaman bu kelimelerin içinde yaşayabilmek ve asla gerçeğe geri dönmek istemiyorum. Bu hikayelerin karanlık ve tehlikeli olduğunu ve her şeyin mükemmel bir şekilde bitmediğini seviyorum (Kizzy!). Ayrıca, bu dünyaların sihir ve şeytanlar ve reenkarnasyon gibi fantastik şeylerle dolu olmasına rağmen, çok gerçek hissettiklerini de sevdim. Bu sokakları Kizzy ile yürüyebileceğimi hissettim (şükürler olsun ki, çünkü ben gençken çok şey isteyen bir kız olduğumu ve goblinler bana ulaşmak için azarlanıyorlardı, Neyse ki, ben büyük bir meyve hayranı değilim, bu yüzden muhtemelen benim pikap tarafından kurtarılmış olurdu. Bunu al, anne! Şimdi bana pastırma teklif etselerdi ...), bir düet oynayabilirdim Anamique ile (piyano çalma becerilerimin kullanılmamasından dolayı yeterli olmadığı için çok iyi olmasa da), Esme'nin okulundaki utangaç, kitap kızlarından biri olabilirim. Laini Taylor, fantastikleri öyle somut bir şekilde yazmanın bir yolu var, ne kadar çılgınca olursa olsun, aynı zamanda gerçek ve canlı ve canlı görünüyor. Eğer çok uyarıcı, güzel, harika, gerçekçi bir fantezinin hayranıysanız, Laini Taylor'ın herhangi bir şeye göz atın, çünkü hepsi harika (Ben zaten Nisan olmasını istiyorum, böylece Tanrı ve Canavar Düşlerini okuyabilirim! Kapak çok muhteşem gözlerimi acıtıyor). Ve cidden, bu bayan bir hikayeyi nasıl sonlandıracağını biliyor, böylece tatmin oldun ama daha fazlasını da istersin ... hmm, bu bana başka ne hatırlatıyor? Oh hayır! Laini Taylor edebi cin meyve yapar! Nisan ayına kadar nasıl hayatta kalacağım? Sanırım ya Duman ve Kemik Kızı'nı tekrar okuyabilirim ya da belki diğer dizilerine bakabilirim :)

artoli

** spoiler uyarısı ** Tarihsel romantizm, Güzel ve Çirkin ve her şeyden, TV şovu Evi'nden gevşek bir şekilde esinlenmiştir. Söylentiler toplum güzelliği Linnet'in bir prensin çocuğuyla yıkıldığını ve hamile olduğunu iddia ettiğinde, ailesi onu Galler'de doktor olarak çalışan bir dükün ölümsüz, iktidarsız oğluyla evlenmeyi planlıyor. (Ah, romantizm türü ...) Doktor, hor gören babası tarafından seçilen biriyle evlenme fikri tarafından dehşete düştü, ancak Linnet'in zekâsı ve güzelliğinden etkilendiğini fark ediyor; Linnet kendisi, Mevsimin en büyük güzelliklerinden biri olma zorunluluğundan uzaktır. Herhangi bir romantizm okursanız, muhtemelen bunun nasıl çalıştığını tahmin edebilirsiniz. James'i ikinci roman romanlarımda zihinsel olarak dosyaladım. Güvenilir bir şekilde eğlenceli, genellikle komik ama yazar olarak biraz özensiz; Kitaplarını çoğunlukla unutulabilir buluyorum, ama bir romantizm havasında olduğumda okumak hoş ve favorilerimden hiçbirinin yeni bir şeyleri yok. Bu oldukça temsili bir teklif. Daha ilginç olabilirdi. Ya erkek kurşun aslında bir çocuğa babalık yapamazsa? Ya Linnet hastayken güzelliğini yitirirse? HEA'nın türün bir gereği olduğunun farkındayım - bu beklentiyle de okudum - ama kesinlikle bu sonuca giden başka yollar da olabilir mi?

artoli

Birkaç ilginç tidbit, ama genel olarak çok tekrarlayan ve donuk. Londra'daki yeniden inşa edilen Globe'da yarım saat - ya da orada bir performans görmek - aynı derecede düzenleme ve çok daha eğlenceli olurdu.

artoli

This book, which my partner got from the library, was surprisingly a good read about nothing. Specifically, it's a kind of Lost in Translation without the mean streak that follows a Jewish volunteer teacher all the way to Namibia where he does nothing much. Subveting both the heroic foreigner and inspirational teacher tropes, this is much closer in spirit to the new movie Chalk, where many of the teachers are just trying to kill time. The students barely register, except two who appear out of nowhere and vanish, child refugees who would otherwise be invisible. There's a nice bored love affair, conducted atop gravestones of the first settlers for maximal symbolism, and some hilarious dialogue. I particularly enjoyed the "Senior Teacher" a curmudgeonly history buff who saves the day by acting as guest speaker for the protagonists barely existing English class. now there's a role model for me.