luzzmonika814d

Monica Luz Luz itibaren Karacakaya Mahallesi, 06105 Yenimahalle/Ankara, Türkiye itibaren Karacakaya Mahallesi, 06105 Yenimahalle/Ankara, Türkiye

Okuyucu Monica Luz Luz itibaren Karacakaya Mahallesi, 06105 Yenimahalle/Ankara, Türkiye

Monica Luz Luz itibaren Karacakaya Mahallesi, 06105 Yenimahalle/Ankara, Türkiye

luzzmonika814d

Aslen Jane Austen romanına girmek için tereddüt etmeme rağmen (bu romanın BBC filmi versiyonu yaklaşık 47 saat sürüyor, sonuçta ...), şunu söylemeliyim ki - şaşırdım! Elbette, bu temelde bir aşk hikayesi, ancak Austen'in döneme özgü mizah ve gelenekleri kullanması da bunu tarihsel olarak aydınlatıcı bir eser haline getiriyor. Ve itiraf edeceğim ... bir süre sonra, Elizabeth ve Darcy'nin ilişkisinin sonucunu ve diğer Bennett kızlarının kaderlerini görmekle ilgilenmiştim. Ve kim, Bay Bennett’ten hoşlanmıyor? Zorunlu okuma!

luzzmonika814d

Aslında, bu kitabı aldım çünkü devam filmi için bir ARC aldım. En azından takip ettiğim ve okuduğum bloglarda, diğer kitaplarda olduğu kadar bu kadar yutturmaca olmadığından, bu dizi hakkında daha önce hiç bir şey duymamıştım. Ancak, hoş bir sürpriz oldu! Hayaletler hakkında pek çok kitap okumamıştım. Sanırım en son okuduğum ortaokulda bir Point Horror kitabı oldu. Bu kitap konuya tekrar girmenin harika bir yoluydu! Farklı periler hakkında duymayı ve Charlotte’in ebeveynlerinin soruşturmaları için nasıl gittiğini ve çeşitli durumlara daldıklarını duymayı sevdim. Charlotte’un kişiliğini, başlangıçta bir tür mülayim olarak buldum. Ama bu sadece farkedilmez olmaya çalıştığı içindi! Ben de, hayalet avlamasıyla ünlü ebeveynlerim olsaydı, ben de yapardım! Bu kitaptaki hayaletleri çok ürpertici buldum, sıklıkla tüylerimi diken dikenleri yolladılar! Bu kitapta da birçok gizem var ve kitabın bu yönü çok ilginçti, ben de buna bağlı kaldım. Anladığımı sanıyordum, ama devam etmek için çok az şey vardı, zordu ve anlaşıldı ki tamamen yanıldım. Sherlock Amber bu sefer kandırıldı. Genel olarak, geçmiş gece yarısı çok eğlenceli bir kitap ve şaşırtıcı derecede harika bir kitap! Hayaletler hakkında kitap okumaktan zevk alırsanız kesinlikle tavsiye ederim - bu çok eğlenceli! Dizideki ikinci kitap, Yüz Mum, Şubat ayında yayınlandı. Şimdi bunun bir kopyasını al!

luzzmonika814d

Bu, korkunç şartlar altında bulunan kadınların bağlarıyla ilgili gerçekten güzel bir kitaptı. Ben de Kite Runner'ı çok beğendim ama sanırım bunu daha da çok sevdim.

luzzmonika814d

Biraz farklı bir bükülme için, Dalgliesh soruşturmamakta ancak bir hastalıktan kurtulmak ve babasının eski küratörü olan ve şimdi engelliler için bir evde papaz olan eski bir arkadaşı görecek. Bu terim, Engelli Amerikalılar Yasası'nın 20. yıldönümü şerefine bir sergi üzerinde çalışırken öğrendiğim gibi, modası geçmiş, hatta hakaret edici. Kara Kule'nin çoğu şimdi biraz duyarsız görünüyor, ancak zevkimi yatıştırmak veya hikayeyi yok etmek için yeterli değil. Ancak, Dalgliesh'in gizemi çözdüğü pasajı birkaç kez yeniden okumak zorunda kaldım ve hala onu çözmek için ipucunu nasıl aldığından emin değilim. Yine de hepsi yeterince iyi ayağa kalktı.

luzzmonika814d

En sevdiğim CS Lewis kitaplarından biri ve bu çok şey ifade ediyor. Hala birkaç yerinde çalışıyorum ama bu kitabın gücünden ve vizyonundan hiçbir şey almıyor. Harika şeyler.