akinramazan

Ramazan Ak Ak itibaren Vraignes-lès-Hornoy, Fransa itibaren Vraignes-lès-Hornoy, Fransa

Okuyucu Ramazan Ak Ak itibaren Vraignes-lès-Hornoy, Fransa

Ramazan Ak Ak itibaren Vraignes-lès-Hornoy, Fransa

akinramazan

bu kitap beni bir nehirden ağlattı. normal hayatın sonsuza dek değiştiği küçük bir kız hakkında. Annesi kanserden sonra, ailesi hastane faturalarını ve kemoterapiyi ödemek için topraklarının bir kısmını satmak zorunda kaldı. Babamın kanseri olduğunda arkadaşlarımdan biri de bunu yaşamak zorunda kaldı. sınıf arkadaşlarının, ne kadar korkunç şeyler olursa olsun, arkadaşlarıyla ne kadar arkadaşlık kurmaya çalıştıklarına değinmesi b. yapar.

akinramazan

Gelecekteki filme hazırlanmak için bunu yeniden okudum. Daisy beni hatırladığımdan daha fazla rahatsız etti. Gatsby çok trajik bir şekilde romantik. Bir insanın ve hayatındaki bir zaman fikrine aşık, asla sahip olamayacağı bir şey. Bu rotayı tekrar denemek ve yinelemek için kimseyi kesinlikle savunmama rağmen, Fitzgerald'ın yaptığı gibi günümüz sınıf ve servet meseleleriyle ilgilenen bir kitap okumak ilginç olurdu. Bazı kesin benzerlikler var.

akinramazan

James Weldon Johnson, 21 yaşında bir lise müdürüydü; Latince, İspanyolca, Fransızca konuştu ve tanrı başka neler biliyor; şarkıcı-söz yazarı ve şair, Roosevelt diplomatik ataması ve Venezüella konsolosu olarak çalıştı, Florida'da yeniden yapılanma, NAACP yöneticisi, ACLU aktivisti ve bazen politikacıdan beri kabul edilen ilk siyah adam; ayrıca hükümetin dikkatini 20. yüzyılın başlarında Güney'deki linçlerin oranına ve nedenlerine getirmek için belki de herkesten daha fazlasını yaptı. Johnson'un garip bir ördeği - hem radikal bir şekilde radikal hem de neredeyse dayanılmaz bir şekilde stoacı, bazen başının üstünde koştuğu ırkçıları kovması için her şeyden daha fazlasını istedim; kahramanca başkalarının değerlendirmelerinde cömert, ancak o kadar ince bir kesim zekasıyla silahlanmıştı ki, bazen W. E. B. Du Bois veya Henry Cabot Lodge'u parçaladığını keşfetmek için bir ya da iki paragrafı yedeklemek zorunda kaldım. Nesirleri biraz uzayan ve bazen beyaz liberallerden oluşan bir izleyici kitlesi için yazdığı açıktır (bunlarda yanlış bir şey olmadığı için değil). Otobiyografisi o kadar samimi olmasa da, Johnson'un başarılarının genişliği nedeniyle hala okumaya değer.

akinramazan

Bu inanılmaz bir okuma. Jake Arnott okuyucuyu 60'ların Londra'sının tohumlu göbeğinin derinliklerine götürüyor ... "lairy" bloke karanlık dalışlarda "aggro" oluyor ... Bir gangster gangsteri Mad Harry ("Eşcinsel değilim, ben eşcinselim!" ) tehlike arayan yumuşak ve genç gay erkek çocuklar için bir şeyle, dürüst olmayan bir dolar dürüst yapmaya çalışarak ... hüzünlü pençeleri bir pay için açgözlü pençelerini daldırdılar. Uzun Firma, iç içe geçmiş karakterler ve her "bölümde" yeni yüzler içeren beş katlı bir koleksiyon. Her bölüm, insanları ve olayları kaçınılmaz sonuçlarına, öngörülebilir bir şekilde değil, bu fakir ruhların hayatlarının gerçekten seçimlerle ilgili olup olmadığını veya kaderlerinin uzun zaman önce önceden öngörülüp öngörülmediğini merak eden bir kesinlik ve kesinliğe sahiptir. "kader" olması gerektiği gibi yapar, çünkü ... "vasiyetlerimiz kendimiz değil ... değişmek için zar zor anlayabildiğimiz ve neredeyse güçsüz güçler tarafından şekillendirilir ve yönetiliriz." Gerçekten kontrolümüz yok mu? Toplum bize ne olduğumuzu yapıyor mu ve gerçeği görünce kör bir gözü ve sağır kulağı mı döndürüyor? UZUN FİRMA sevgili arkadaşım Paul D Brazill'in başka bir tavsiyesiydi ... ve bunu bir kez daha söyleyeceğim ... Paul'ün önerilerinden biriyle yanlış gitmeyeceksin! Teşekkürler, Paul. Ve ... Teţekkürler, Bay Arnott ... mükemmel bir hikaye için!

akinramazan

sadece bir veya iki tarif hazırladım ... hala iyi bir kitap

akinramazan

Wonderfully mixed reviews..Based on an ancient Icelandic saga, award-winning author Donna Jo Napoli.