anthroelli

Anthony Morelli Morelli itibaren Saint Peter's, Montserrat itibaren Saint Peter's, Montserrat

Okuyucu Anthony Morelli Morelli itibaren Saint Peter's, Montserrat

Anthony Morelli Morelli itibaren Saint Peter's, Montserrat

anthroelli

Kısa komik okuma. Bazen komik komik olandan daha karikatürdü, ama hikaye hala eğlenceli bir okuma oldu ve takip hikayesini alacağım.

anthroelli

Bu kitap hızlı, eğlenceli bir okuma. Yaşam boyu kitap sever olarak, ana karakterin "kitap eğlencelerini" ve edebiyatın bir başa çıkma cihazı olarak kullanılmasını takdir ettim. Büyük yazarlar ve edebiyat eserleri, sanki hikâyenin başka bir ana karakteriymiş gibi öyküde öne çıkıyor ve bu eserlerden bazılarını okumak için kütüphaneye gitmemi sağladı.

anthroelli

SHAUN TAN'DAN DIŞ SUBURBIA'DAN Öyküler: Sanatçı ve yazar Shaun Tan başka bir muhteşem sanat eseriyle geri dönüyor. En Çok Satan Gelmeden farklı olarak, Dış Suburbia'dan Masallar, hem eğlenceli hem de hareketli kısa öyküler ve flaş kurgu özellikleriyle, güzel orijinal sanat eserleri ile birleşerek, okuyucunun sayfadaki her kelime seçimini ve fırça darbesini tatmasını sağlar. Varış gibi, bu aynı zamanda mevcut batılı uygar banliyö toplumumuz ve her şey mükemmel ve aynı olan sıradan ve mülayim olmanın ne anlama geldiğine dair bir yorumdur. Tan, bu temeli, basit bir masalın ötesine geçen daha derin anlamları olan tuhaf hikayelerle sarsmaya çalışıyor. Çok farklı görünen ve hareket eden ve sadece garip olan döviz öğrencisi Eric'in hikayesi var, ancak evine döndüğünde silinmez bir hediye bırakıyor. Mucizevi bir şekilde kişisel sıkıntılardan geçen bir ailenin bahçesinde ortaya çıkan ve çocuğa hayatında yeni ve farklı bir şey veren deniz ineğinin veya dugong'un hikayesi. “Büyükbabanın Hikayesi” nde, büyükbaba, yeni evli karısıyla birlikte yaşamak zorunda kaldıkları özel yolculuğun öyküsünü anlatır, bu tehlikeli ve hayatı tehdit eder, ancak nihayetinde onları birbirine yaklaştırır. Dış Suburbia'dan Öyküler, belki de hayatınızın sıradanlığından kaçmak veya sadece tuhaf tarafından eğlenmek için ayda en az bir kez raftan yakalamanızı sağlayacak benzersiz hikayeler koleksiyonudur. Sonuçta, her biri bir katartik tonik olarak hizmet ettiği için bu hikayelerden rahatlayacaksınız. Daha fazla kitap incelemesi ve özel yazar röportajları için BookBanter'a gidin.

anthroelli

Yarım yıldız verebilseydim, bu romana 2.5 verirdim. Daha iyi bir 3/4 yıldız seçeneği olurdu, çünkü 2.75 bu kitabın fikrimi beş yıldızlı bir ölçekte daha iyi temsil ediyor. Yazma çoğunlukla dikkate değer değildir. Nesir kötü değil, ama nadiren diyalog veya açıklamalarda süpürüldüm. Bunun en büyük istisnası, yazarın unlake tanımlarıydı. Bu durumlarda, görüntüler hem gerçek hem de mecazi düzeyde çarpıcıydı. Kendimi bu romana daha fazla yıldız vermek konusunda isteksiz buluyorum çünkü hikayeyi zayıflatan birçok küçük şey vardı. Bu küçük sıkıntıların sonucu, bir bütün olarak kitabı birleştirip maalesef zayıflatmalarıydı. Çok dikkat çekici ya da elverişli olan birçok "tesadüf" vardı. Kahraman ve ailesi, onlara samimi bir bağ kuramayacak kadar idealize edildi. Diyalog, kendimi fütüristik, distopik bir ortama sokmak için çok fazla çağdaş deyim içeriyordu. Yazara, bir toplumun nüfusunun refahına veya bireyin haklarına daha fazla değer verip vermeyeceğini sorgulayarak yarattığı topluma bir miktar ahlaki karmaşıklık getirmeye çalışarak teşekkür ediyorum. Bu kitapla büyülenmemiş olsam da, bu hız beni dahil edecek kadar hızlıydı (ve eylem yeterince bol). Karakterlere derin bir bağ geliştirmeme rağmen, onları genel hikaye ile birlikte, Ekim ayında yayınlandığında ikinci kitabı okuyacağım konusunda yeterince ilginç buldum.

anthroelli

Ne güzel, düşünürdün. Ancak çoğumuzdaki şüpheciler, yazar Tim Ferriss'in 20 yıllık bir emekliliği finanse etmek için 40 yıl çalışmanın öncülünün vaaz ettiği şeylerin fizibilitesini hemen göz ardı ederdi. Öyleyse Ferriss'in kitabı hakkındaki büyük FIRSAT nedir? Kelimenin tam anlamıyla DEAL kısaltmasıyla açıklıyor. D Tanım içindir. Öncelikle sizi neyin mutlu ettiğini tanımlayın - mutluluğun zıddı üzüntü değildir. Can sıkıntısı, diyor - ve gerçekten ne istiyorsun. Sonra korkularınızla ya da sizi geride tutan şeylerle yüzleşin, başkalarının ya da toplumun ne istediğinin ötesine bakın ve bunun yerine ne istediğinize odaklanın. Ferriss burada yaşam tarzı tasarımını incelemek ve koçluk yapmak olarak tanımlamaktadır; bu, hem iş hem de oyunun potansiyelini ve faydalarını dengeleyen ve en üst düzeye çıkaran bir yaşamdır. E Eliminasyon içindir. Daha yaygın olarak 80-20 kuralı olarak bilinen Pareto İlkesi'ni izleyen Ferriss, sizi ana görevlerinizden uzaklaştıran veya daha da kötüsü zamanınızı boşa harcayan görevleri acımasızca ortadan kaldırır. Adam iyi ücretli işini bir teknoloji firmasında bıraktı ve yaşam tarzı tasarımı hakkında yazma ve koçluğa daldı. Sonunda popüler bir yazar ve koç oldu. A Automate içindir. Bu nedenle, dikkatinizi dağıtan bazı önemli görevlerden kaçınılamaz. Ferriss bu görevleri denizaşırı bir sanal asistana saatte sadece 5 USD karşılığında dışarıdan tedarik etmeyi, seçici cehalet geliştirmeyi ve otomatik pilotta çalışabilecek bazı uygulamalar geliştirmeyi öneriyor. Son olarak, en önemlisi, L, kendinizi başkalarının sizden beklediklerinden, hatta kendinizi ana akımda tutmak için ne yaptığınızdan kurtulmak içindir, çünkü bu gerçekten istediğiniz şey olmayabilir. Özetle, 4 Saatlik Çalışma Haftası biraz yanlış bir isimdir. Yazar Tim Ferriss, ne istediğini bulmak için çalışmayı tanımlar ve tatmin edici ancak sürdürülebilir yaşam tarzından örnekler ve benzerliklerle ikna edici bir şekilde tartışır. Ancak, ne yazık ki, hepimiz Ferrisler gibi değiliz, bu yüzden sizin için çalışan değerli tavsiyeleri çıkarın ve gerisini bir tutam tuzla alın. Daha fazla kitap incelemesi için FreshGrads Reads sayfasını ziyaret edin. Ayrıca Singapur'da yemek, film ve daha fazlası hakkında yorumlar yapıyoruz. Bizi buradan kontrol edin!

anthroelli

Bu kitaptan zevk aldım ve iyi bölüme ulaşmak için ilk üçte birini ittiğim için memnunum. Bu flashbacks ve karmaşık aile ağacı ile yoğun ve kafa karıştırıcı ve bu yüzden "belki tekrar okursam daha hoşuna gidecek" kitaplık üzerine koydum ... ikinci kez daha eminim daha fazla takdir edeceğim . Keşke Vita'nın kendisi bir karakter olarak daha fazla etenseydi ve keşke yazarın araştırma süreci hakkında çok fazla kesinti olmasaydı (en az söylemek sıkıcı ve rahatsız edici). Bölümleri yeniden düzenlemek güzel olurdu, ama ... belki de diğer insanların nasıl yapacağı konusunda çok fazla sızlanacaksam kendi kitabımı yazmalıyım. Rocco'yu bir karakter olarak seviyorum; en azından bir kişiliğe sahipti. Çeviri gerçekten iyi yapılmış ve açıklamaları çok seviyorum. Mutlaka okunması gereken bir şey değil, ama hoşuma gitti.

anthroelli

Very good.....after you get through the first 153 pages. I usually only give a book 100 pages to grab my attention. I stuck with this one only because of all the hoopla about it. I am glad I did. It was very good. Once it got going, it was hard to put down. At first, I was uncomfortable wiht a white woman writing stories in 'black' dialect. I am still not sure that was really needed to tell the story. Would I recommend it? Guardedly. I will probably RENT the movie just to see how they treat/cast the characters.