maxdur

Maxime Durand Durand itibaren Villafranca del Castillo, Madrid, İspanya itibaren Villafranca del Castillo, Madrid, İspanya

Okuyucu Maxime Durand Durand itibaren Villafranca del Castillo, Madrid, İspanya

Maxime Durand Durand itibaren Villafranca del Castillo, Madrid, İspanya

maxdur

Fablehaven serisindeki bu yeni sürüm başka bir kazanan. Brandon Mull çocukların hayalini yazmakta iyi bir iş çıkarıyor. Hikaye hemen sizi içine çekiyor ve okumak için bir zevk. Bu tür kitaplarda tipik olduğu gibi, hikayenin sonunda tamamen öngörülemeyen, ancak çok şaşırtıcı olmayan klasik bir bükülme var. Bu kitabı herkese öneririm.

maxdur

Del Rey, Nami Novik'e hızlı bir şekilde üç kitabın hepsini serbest bıraktı ve kabartmalı kapak, seçici laminasyon gibi ekstralara yatırım yaptı ve birçok kongrede freebie masalarına örnek bölümler gönderdi. Novik şu anda Hugo'ya ve Majestelerinin Ejderhası'na birkaç ödül daha aldı. Peki Majestelerinin Ejderhası gerçekten bu vızıltı ne kadar iyi? Evet, hayır. Napolyon savaşları sırasında geçen kitap, H.M.S. Bir Fransız gemisinden değerli bir ejderha yumurtası yakalarken ona güveniyor. Yumurta yumurtadan çıkar ve ejderha Lawrence ile bağ kurar ve onu Deniz subayından Aviator'a dönüştürür. Bir Havacının hayatı Lawrence'ın kullandığı donanma disiplininden çok farklıdır; aynı şekilde, ejderha Temeraire oldukça sıra dışı olduğu ortaya çıkıyor. Hem insan hem de ejderha ilk başta yabancılaşmış hissederler, ancak bu sadece aralarındaki bağı derinleştirir. Ve Lawrence'ın geçmişi ona ve Temeraire İngiltere'yi Napolyon'un son saldırısına karşı savunmaya hazırlanırken ona iyi hizmet edecek. Planın kendisi biraz yavaş hissetti, sanırım çünkü dünyada neler olup bittiğine dair net bir fikrim yoktu. Savaşın ilerlediğini biliyoruz, ancak en başından ve sonundan başka, savaş gerçek hissetmiyor. Bu uzak ve kahramanlarımız çok fazla rol oynamıyor, ancak herkes İngilizler için ne kadar hayati ejderha olduğunu vurgulasa da. Lawrence ve Temeraire'nin savaşı göreceğini biliyoruz. . . Sonuçta. Her sahnede büyük mücadele, patlama ve dramaya ihtiyaç duyan biri değilim, ama bazen gerçekten önemli bir hikaye başka bir yerde oluyor gibi geliyor. Lawrence ve Temeraire arasındaki ilişki hem güçlü hem de zayıftır. Gerçekten sevgi dolu bir ilişki ve onun gelişmesini izlemeyi sevdim. Lawrence ejderhasının ebeveyni, arkadaşı, koruyucusu ve ortağıdır. Ne yazık ki, insan ve ejderha arasındaki bağ, Anne McCaffrey'in Dragonrider serisini inanılmaz derecede anımsatıyor. Her zaman, insan / ejderha ilişkisi hakkında okumaktan zevk alsam bile, daha önce okumuşmuşum gibi hissetmeye yardımcı olamadım. Bu sorunlara rağmen kitabı beğendim. Lawrence'ın sert davranışlarını, Hava Kuvvetleri'nin geri kalanıyla keskin bir kontrastı sevdim. Lawrence ve Temeraire arasındaki ilişkiden keyif aldım. Geleneksel fantastik yemekler yapmayı ve hem ejderhalar hem de ateşli silahlarla bir dünyaya girmeyi çok sevdim. Ve oraya varmak uzun zaman alırken, ejderhaları savaşta görmek çok eğlenceliydi. Novik'in ilk romanı olduğu göz önüne alındığında, yukarıda bahsettiğim sorunları affetmek için daha kolay bir zamanım var ve umarım ikinci kitap daha da eğlenceli olacak.

maxdur

Makas ile koşmaktan çok daha fazla keyif aldım.

maxdur

Great book. Math, Vegas, MIT, Games - all of those make for a good recipe.