cappellmeister

Andreas Cappell Cappell itibaren Texas itibaren Texas

Okuyucu Andreas Cappell Cappell itibaren Texas

Andreas Cappell Cappell itibaren Texas

cappellmeister

** spoiler uyarısı ** Protonun çürümesine asılan oldukça normal bir gencin çocuğu hakkında kurgusal bir kitap olan Jerry Spinelli tarafından Smiles to Go'u okudum. Ana karakterin adı Will Tuppence. Will lisede birinci sınıf öğrencisi. En iyi iki arkadaşı Mi-Su ve BT ile Tabby adında sinir bozucu bir kız kardeşi var. Hikayenin çatışması İrade ve gerçekliktir. Protonun öldüğü gerçeğini hala anlayamıyor. Bu neden önemli? Bu çok aptalca bir çatışma. Will'in ilgilendiği tek şey satranç, kaykay, astronomi, Mi-Su ve tekel. Gerçekten sıkıcı ve ilgi çekici değil. Sonunda, Tabby Will’in kaykayını alır ve sakatlanır. Bu biten nereden geliyor? Çok iğrençti. Bu kitap için yazım kalitesinin çok korkunç olduğunu düşündüm. Yazarla hiçbir şekilde ilişki kuramadı. Kim bir satranç oyunu-yıldızı seven-kaykay-süper-geek'i duydu? En son kontrol ettiğimde kimse yoktu. Bu kitabı seçtim çünkü Jerry Spinelli'ye aitti ve Maniac Magee'yi çok sevdim. Bu kitabı beğenmedim çünkü heyecan eksikliği ve yazarın okuyucu ile zayıf bağlantısı. Bu kitabı Maniac Magee ile karşılaştırırsanız, 43-119 yaşındaki 2003 Detroit Tigers'ı 116-46 olan 2001 Seattle Mariners ile karşılaştırmak gibi olur. Evet, Maniac Magee ile kıyaslandığında gitmesi ne kadar kötü. Bu kitabı tavsiye etmem ama Jerry Spinelli'in başka kitapları da tavsiye ederim.

cappellmeister

Bu beklediğimden çok daha hantal. Ve "Kız Avcılığı ve Balıkçılık Kılavuzu" nun ardından böyle bir hayal kırıklığı.

cappellmeister

Otistik bir çocuk hakkında iyi bir kitap.

cappellmeister

Sonunda bu kitabı bitirdim. Bu gerçekten hoşuma gitti. Drina hariç tüm karakterleri severdim. Serinin geri kalanını okumak için sabırsızlanıyorum. Sıradaki Bluemoon.

cappellmeister

Yüksek sesle gülmek. Kısa öyküler için harika bir okuma - kısa öykülerden oluşan bir koleksiyon olduğu için. David Sedaris'i seviyorsanız, ancak daha gerçek ve daha az garip ...

cappellmeister

Bu kitap kesinlikle beni bütün zaman benim koltuğun kenarında vardı harika bir okuma oldu! Loreli, tüm gayri meşru kız kardeşleriyle birlikte Siren Song'da Catherine Teyzesi ve daha sonra öldüğü düşünülen bir Meryem Ana'nın akılsızlığıyla büyüdü. Çocukken Loreli, annesi Mad Maddie Turnbull ile ziyarete gelecek olan Adalet Turnbull adında garip ve korkutucu bir çocuğu hatırlıyor. Ailenin tüm kadınlarının psişik bir armağanı olduğu söylendi ve Maddie onun talihleri anlatmak için kullandı. Adalet, annesi ve tüm kız kardeşleri için psikotik bir seri katile dönüştüğü ve hepsini öldürmek istediği için nefretle büyüdü. LOreli'nin Pompous eşek kocasından Byron Loreli'den boşandıktan sonra kendini çocuğuna ve Adalet'ten başka hiçbir şeyden bu kötü niyetli düşüncelerle hamile bulur. Birkaç yıl önce bir önceki cinayet çılgınlığı yüzünden akıl hastanesinde tutulmuş olsaydı akıl hastanesinden kaçtı. Siren şarkısının kız kardeşlerini özellikle Loreli'yi öldürmek için dışarı çıktı çünkü garip bir nedenden dolayı hamile olduğu için kokusunu alıp takip edebiliyor. Harrison, önceki işvereni ile bir serpintiden bu yana kariyerini tekrar izlemek için büyük bir hikaye arayan bir gazeteci. Loreli ile tanışır ve umurunda olduğu herkesi öldürmeden önce onu korumayı ve Adaleti izlemeyi teklif eder. Bu süreçte, ona aşık olan topuklara düşüyor ve onu ne pahasına olursa olsun korumak zorunda olduğunu hissediyor. Bu kitaptaki şüpheler harikaydı, Adalet Loreli'yi ilk kez öldürmeye çalışırken ortaya çıktığında kendimi gerçekten korku hissedebiliyordum. Harika bir sonu vardı ve hikayede daha fazla yazılabilecek yere bırakıldı. Sırada ne var öğrenmek için sabırsızlanıyorum. Çok korkmayı seven herkese tavsiye !!!

cappellmeister

Birkaç gerçekten ilginç bükülme ve dönüş ile hızlı bir okuma, koymak zor! Bir mahkeme salonu gerilim / gizemi gibi başlar, ancak hızla içeriden birinin bir ailenin dağılması konusundaki görüşüne dönüşür. Bana Scott Turow'un çalışmalarını, hatta bazı Grisham parçalarını hatırlatıyor. Çok fazla karakter gelişimi değil, yüzü ilerleyen bir hikaye. Jacob karmaşık bir karakter ve yazar, okuldaki diğer çocuklar hakkında yazıyor ve hikayeyi 14 yaşında bir bakış açısıyla alıyor ve hepsi çok fazla akraba olan banliyö ebeveynleri değil. Gald okudum - bir sonraki kitap kulübümüzde tartışıyoruz - ve bu bize konuşacak çok şey verecek.

cappellmeister

60 sayfadan sonra vazgeçtim. Bununla birlikte, 16 yaşındayken bu günlüğe başlar ve sürekli kendime şunu hatırlatmak zorunda kaldım: 'Bu, 16 yaşında bir yazar.' Doğuştan parlak olmalı. Okuduğum kısım çoğunlukla cinselliğiyle ilgili ilk mücadeleleri ele alıyor. Aslında, gerçekten mücadele diye adlandırılıp adlandırılamayacağından emin değilim. Ama bir noktada, kadınlarla uyuyor ve sonra sayfayı çeviriyorsun ve bir erkekle evli. Ne de olsa bir açıklama borcu yok - sonuçta onun günlüğü. Ama biraz tuhaf. İşte o zaman okumayı bıraktım. Üzgünüm Susan!