pavel_garkusha

Pavel Garkusha Garkusha itibaren Texas itibaren Texas

Okuyucu Pavel Garkusha Garkusha itibaren Texas

Pavel Garkusha Garkusha itibaren Texas

pavel_garkusha

Bu kitabın, David'in yaşamından bahseden yirmi sekiz makalesi var. Bunun bir örneği "Go Carolina'da". David, lisp tedavisine yardım etmek isteyen okul konuşma terapisti ile konuşuyor. David, özel eğitime ihtiyacı olan öğrencinin popüler veya sevimli öğrenci olmadığını fark etti. Bu kitapta benzersiz olan, David Sedaris'in aile üyelerini buraya koymak ve onlar hakkında konuşmaktan korkmamasıdır. "Horozu Öldüremezsin" adlı makalede olduğu gibi, çok fazla lanetli kelime kullanan küçük kardeşi hakkında konuşuyor. İnsanların bunu okumak istemesini sağlayan şey, David Sedaris'in hayatının bir zaman çizgisi olmasıdır. Neden bazı insanlar bunu okumaz çünkü bu mizah kitaplarını sevmiyorsanız bu otobiyografi sizin için bir kitap değildir. Bu kitabı 10'a derecelendiriyorum çünkü David Sedaris'in hayatını sıkıcı olmayan bir şekilde anlatıyor ve okunması çok ilginç.

pavel_garkusha

çok iyi

pavel_garkusha

Bu adamlardan hiçbirinin favorilerim olmadığını söylememe izin var mı?

pavel_garkusha

Alacakaranlık ve Yeni Ay'dan daha iyiydi. Arsa, kitap boyunca tutarlı ve tutarlıydı. Karakterlerin hiçbiri beni çok rahatsız etmedi, ancak kenarlarındalardı. Jaspar ve Rosalie hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak ilginçti. Her ikisinin de bu kitaptaki hikayelerini anlatma şansı vardı (elbette Bella'ya yardım ve rehberlik sağlamak için). Kurt adamlar ve vampirler arasındaki etkileşim de ilginçti. Yine, okumak çok kolaydı ve daha fazla okumak istememe neden oluyor (neden tam olarak emin olmadığım halde, bu bana biraz şaşırtıcı geliyor).

pavel_garkusha

Kitapta dünyanın çok daha ilginç olabileceğini öne süren bazı önemli noktalar var. Plainsmenlerin sihirli sistemi Demir'e karşı bir zayıflığa sahiptir, ancak sihrin kaynağının ne olduğunu gerçekten bilmiyoruz (halüsinasyonlara neden olabilecek bir kurbağanın ötesinde). Uzak batıdaki lekeler, Nevare'nin kurbağa kaynaklı bir halüsinasyonda karşılaştığı gizemli "ağaç hanımefendisinin" büyüsü gibi bazı ilginç vaatler de gösteriyor. Ancak, bunların hiçbiri Şaman Geçişi sırasında gerçekten gelişmemiştir. Bunun yerine Hobb onlara tekrar tekrar sinir bozucu benzer pasajlarla ipucu veriyor.

pavel_garkusha

Kötü yazı ve klişe, öngörülebilir hikaye anlatımının yanı sıra, bu kitabın mesajı gerçekten çirkin. Uzun boylu, yakışıklı melekler Protestanlık ile ilişkilidir ve faul iblisler, diğer her şeyle ilişkilidir (örneğin, Yeni Çağ maneviyatı, Doğu dinleri ve Mesih'i merkezine yerleştirmeyen herhangi bir felsefe). Şahsen New Age felsefelerinin, astrolojisinin ve kristal gücünün oldukça aptalca olduğunu düşünüyorum, ancak kasten onları Şeytan ile ilişkilendirmek sadece gülünç derecede basit değil, gerçekten nefret dolu. Dahası, Doğu dinleri üzerinde üniversite düzeyinde bir ders almanın, kişinin ölümsüz ruhunu tehlikeye atabileceği fikri, sevginin ve anlayışın değerlerinden bahsetmeden, ekümenizm kavramına kasten saldırır. Bu kitabın Evanjelik Hıristiyanlar arasında çok popüler olması ve birçoğunun Peretti'nin laik toplum ve Hıristiyan olmayan dinler hakkındaki fikirlerini dikkatsizce kabul etmesi gerçekten üzücü. Ayrıca, bir "Hristiyan korku romanı" kavramı neredeyse "Hristiyan porno" kadar aptalca. Hristiyanlar Stephen King'in romanını okuyabilmeli, bunun uydurulmuş bir hikaye olduğunu anlayabilmeli ve sonra "Hristiyan" etiketli olmayan bir şeyi korkuyla reddetmek yerine iyilik ve kötülük hakkındaki bilgilerini doğrudan İncil'den almaya geri dönebilmelidir. yine de, Hristiyan olarak adlandırılan ana akım medyanın B sınıfı, sulandırılmış versiyonlarında eğlenin. Bundan bahsetmişken, Bu Mevcut Karanlık'ın teknik olarak "Hıristiyan" olarak adlandırılıp adlandırılamayacağından bile emin değilim, çünkü Peretti neredeyse tüm kumaştan kendi tuhaf kozmolojisini yarattı - ki bu kişisel sorumluluk kavramını görmezden geliyor, çünkü bu romanda iyi ve kötü sadece görünmeyen meleklerin ve şeytanların eyaletidir - bu yüzden bu romanı Hıristiyan ya da Hıristiyan olmayan herkese dürüstçe tavsiye edemem.

pavel_garkusha

Çok hızlı okuma - zevk.

pavel_garkusha

I really loved this book. Since Ian's book I've always wondered what happened to turn Coonor away from love. My heart really went out to him. This book was halirious. I laughed so hard I had tears in my eyes. I'm so glad he got his HEA, but for me Robby is still the man!!

pavel_garkusha

I only tried this one because I loved her book on Seabiscuit. The first 80 pages kind of dragged and I skimmed over much of the background on the secondary characters, but once it started into the story, it was riveting and I could barely put it away. The writing and story telling was totally top notch and impeccable research. Any fiction has a hard time competing with real life stories. It really is a story of survival, resilience and redemption.

pavel_garkusha

call me shallow. i have read this book about 25 times, at least. a light, frothy regency romance -- Heyer's best, IMHO. funny and charming.