esra2__198c16b

Esra Esra Esra itibaren Zaruchevye, Novgorodskaya oblast', Rusya, 174321 itibaren Zaruchevye, Novgorodskaya oblast', Rusya, 174321

Okuyucu Esra Esra Esra itibaren Zaruchevye, Novgorodskaya oblast', Rusya, 174321

Esra Esra Esra itibaren Zaruchevye, Novgorodskaya oblast', Rusya, 174321

esra2__198c16b

Muhtemelen Kart'ın en tanınmış kitabı, Ender's Game gerçekten şaşırtıcı ve daha da şaşırtıcı olanı, eserinin geri kalanından bir sapma olmaması gerçeğidir. Orson Scott Card sadece en sevdiğim bilim kurgu yazarı değil; aynı zamanda tüm zamanların en sevdiğim yazarlarından biri. Hikaye anlatımı yeteneği şimdiye kadar okuduğum herkesten daha fazla. Bununla birlikte, kafa karıştırıcı veya takip edilmesi zor olan karmaşık arazileri dokuma yeteneğine sahiptir ve genellikle hikayenin geri kalanına sorunsuz bir şekilde uyan sürpriz veya ironik sonları yönetir. Hiçbir şey tacklenmiş veya zorlanmış, ne çok çirkin, hem de asla tahmin edilemez gibi görünmüyor. Serinin geri kalanından sadece Ölüler için Konuşmacı'yı okudum ve o kadar da etkilendim değildi, ama diğer şeyleri inanılmaz.

esra2__198c16b

korkunç iyi

esra2__198c16b

İnsan / dinozor seks ... daha ne isteyebilirsiniz ki?

esra2__198c16b

Karakterler biraz tek boyutlu olmasına rağmen bu kitap kolay okunur ve çok eğlencelidir. Çocukluk dostluğunun bağları ve yaşlandıkça (ve hayat daha karmaşık hale geldiğinde) bu tür ilişkilerin nasıl değiştiği hakkında acı bir hikaye. Sonunda, yazarın okuyucuya hikayeden ne istediğini verdiğini, ancak sonunu oldukça gerçekçi tuttuğunu takdir ettim.