naushinmalik

Naushin Malik Malik itibaren Mawla Pur, Pakistan itibaren Mawla Pur, Pakistan

Okuyucu Naushin Malik Malik itibaren Mawla Pur, Pakistan

Naushin Malik Malik itibaren Mawla Pur, Pakistan

naushinmalik

Bunu 8 yaşındaki oğlumla okuyorum ve kitabın ortaya çıkardığı konuşmaların ve soruların tadını çıkarıyorum. Güldük, ağladık. (Ağladım). İyiydi.

naushinmalik

İçerik: 16 yaşındaki viyola erkek arkadaşı Lawrence tarafından bırakıldığından beri kendini boş hissediyordu. Kalbinde bir şey kırılmış, tamamen görünmez hissediyor. Okulda sınıf arkadaşları tarafından farkedilir, ancak aniden erkeklerin dünyasını keşfeden modaya uygun Lawrence'ın zavallı kız arkadaşı olarak görülür. Nihayet çevresi tarafından arkadaşının ayrılmasından önceki viyola olarak görülme arzusundan dolayı, Caliban İmparatorluğu'ndan bir Djinn aniden ortaya çıktı. Şimdi onun tarafından yerine getirilen üç dileği olabilir. Fakat hayatınızı tamamen değiştirme fırsatınız olduğunda, doğru bir dilek seçmek artık çok kolay değil, özellikle de sevdiklerinizin hayatını mahvederse. Görüşüm: Her şeyden önce, bir Pan-Verlag (her zamanki gibi) bir kez daha kesinlikle keyifli ve çekici bir kitap kapağı seçtiğini söylemeliyim. Sadece rüya gibi ve romantik bir temaya uymuyor, aynı zamanda mutlak bir göz alıcı. “Özgürlüğünüze Sahip Üç Dilek” de, karakterleri ve tarihteki şaşırtıcı gelişmelerinden dolayı kesinlikle inandırıcı ve popüler olan rakamlar ortaya çıkıyor. Viyola başlangıçta tamamen kendine yeten ve kendini savunmasız hisseden, göze çarpmayan, talihsiz bir kız olarak ortaya çıkar. Onunla acı çekiyorsun, onun acısını hissedebiliyorsun. Ancak tarih boyunca, insanının iyiliği için kendi ihtiyaçlarını savunan olgun bir genç kadına dönüşür. Bu davranış çok etkileyicidir ve yine Viola'yı okuyucu için sevimli ve sıradışı bir figür haline getirmeye katkıda bulunur. Djinn (kahramanı bu terimi bir ad olarak kullanır) viyola çok benzer. Kendisini istediği gibi bir dilek notu olarak adlandırmasıyla, insan doğası hakkında şaşırtıcı bir bilgiye sahiptir ve her dileği insanların gözünden okuyabilir. Tabii ki, aynı zamanda bir Djinn olarak yaşam biçimiyle şekillendirilmiş, ilk etapta diğer insanların dileklerini görüyor ve böylece onun için rahatsız edici durumlara giriyor. Djinn son derece bencilsiz, duygusal ve aynı zamanda çok etkileyici. Okuyucuyu baştan büyüledi ve hikaye ilerledikçe daha da güzel bir hale geldi. Viola ve Djinn'in hikayesi çok heyecan verici değil, bazen biraz tahmin edilebilir, ancak bütün aşk hikayesi inanılmaz derecede romantik, çeşitli ve zekice. Viyola ve cinler yükselip alçalır ve okuyucunun kaçınılmazı için ateş ve empati yapar. Sevgiye ek olarak, arkadaşlık konusu da 'Üç dileğin var' da büyük rol oynar. Bu yön, en azından okunabilir ve duygusal olarak aşk hikayesinin kendisi olarak yazılmıştır. Gördüğünüz gibi, anlatının birçok yönü var. Eğlenceli, yaratıcı, duygusal, dramatik, hareketli ... sadece hayal ve aşk hikayelerinin tüm hayranları için mutlak bir okuma keyfi. Her ne kadar kitap kendine ait olsa da, bir takip romanı olacağını ve yakında Viyola ve Djinn'i hakkında daha fazla şey okuyabileceğimizi umuyorum. Sonuç: Birkaç ay boyunca kitabın yayınlanmasını dört gözle bekledim ve beklemeye değdi. Hikaye bir günde yutuldu. Jackson Pearce'ın ilk romanı kesinlikle harika.

naushinmalik

Bana oldukça kapsamlı geldi. Ama sadece ağaçlar çiziyorum ...

naushinmalik

Bu kitap harikaydı! Hikaye eğlenceliydi, "gerçek" karakterler ve mitolojik karakterler ile doluydu. Serinin geri kalanının çıkmasını bekleyemem.

naushinmalik

Heller, bu kitabı yazarken Catch-22'ye kadar yaşamaktan korkutucu bir görev üstlendi. Esasen kendisiyle rekabet ediyordu ve ikinci kez etrafında kaybettiğini söylemeliyim. Bu kitabı çok beğendim ama Catch-22 çok daha üstün bir kitap.

naushinmalik

Totally engrossing. Though... reading it on the Kindle wasn't an ideal experience. As you read the story, you realized certain structural elements at work, which were not initially apparent. If it was a real book, it would be easier to go back and see the things you didn't realize were significant the first time. But, it was strong enough that I put it all together without being able to go back. Loses a star for the epilogue, which really did feel like an F.U. to the reader for having become invested in the story and the character.

naushinmalik

I liked this book but I cannot give it more than three stars. The ending of the book is extremely well executed. The basic story is that an evangelical minister from Georgia goes to Africa with is wife and four daughters to "preach to the heathens" and thereby save their souls. The book tracks their lives in Africa, their exodus from it, and their lives after it. The book progresses by way of the daughters point of view of what is happening (and ever so rarely the mother's, whose portions are the best written of all). I won't say much about the daughters, because the book was mostly enjoyable and I don't want to spoil anything. Adah is the easiest to read of the sisters, with Ruth May a close second. Leah starts out simplistic and ends complex, while Rachel stays Rachel. Rachel's become the hardest to read because they jump out at you. It really feels like the author just stuck in the Rachel chapters to keep you from getting too involved in the novel. The writing style and attitude is so different from everything else in the book it always gives you a jolt when you switch to it. The very beginning of the book I enjoyed, but the whole beginning of the book I found to be...arduous at times. The author starts out with a tendency to too much detail at first. When the path the book is going to take starts to be set she really hits her stride and you just want to keep reading. If only Rachel wasn't so poorly entered as to make you just, well, stop. Ruth May does it too, but to a smaller extent. Very well done ending. My biggest gripe in this book is that after all that reading I really wanted it to stick with me, and it just didn't. There were definitely points where I kept reading only because I'd come so far that I wanted to just finish it. I'll remember what happened, and that's about it. The messages of the book (Don't meddle with what you don't know, leave what isn't yours alone, and Don't think poorly or ill of someone because they are different are good summations) are just so generic and poorly gotten across in this book that it doesn't pop into my mind when I think of those things.

naushinmalik

Excellent historical overview of electricity. I leared Turing (essentially the founder of modern computers) was gay and committed suicide by eating a cyanide-laced poisonous apple just like in Snow White! It wasn't too technical....both a positive and a negative!