ajgaokar

Ashutosh Ajgaokar Ajgaokar itibaren El Carmen, Heróica Puebla de Zaragoza, Pue., Meksika itibaren El Carmen, Heróica Puebla de Zaragoza, Pue., Meksika

Okuyucu Ashutosh Ajgaokar Ajgaokar itibaren El Carmen, Heróica Puebla de Zaragoza, Pue., Meksika

Ashutosh Ajgaokar Ajgaokar itibaren El Carmen, Heróica Puebla de Zaragoza, Pue., Meksika

ajgaokar

Bu, oldukça sert bir cilt - ciltli kapakta 750 sayfadan oluşan - zarif, sıvı nesir boyunca sürekli yüksek kalitede: karmaşık, cesur ve hatta esprili. Açıkçası, Rüya Yiyenlerin Cam Kitapları, aynı zamanda iyi bir iplik olmamış olsa bile muazzam bir başarı olurdu. Bu Dahlquist'in ilk yayınlanan romanı ve yıllarının ve tecrübelerinin ötesinde bir güvence ile yazıyor. Dahlquist, hikâyesi için birbirinden farklı, muhtemel olmayan ama hoş bir kahraman olan üçlüsünü kuruyor: küçücük ama güçlü iradeli Celeste Temple, Londra'ya nakledilmeden önce tropik bir adada ayrıcalıklı bir çocuk yetiştirdi; Londra sokaklarında yaralı bir paralı asker olan Kardinal Chang; ve Kaptan Cerrahı Abelard Svenson, Macklenburg Dükü Taç Prensi'nin kişisel doktoru. Svenson, Prens’in güzel Lydia Vandaariff’e düğünü için Londra’da. Her karakter - ve sadece bu sayfalarda yaşayan kişilerin ev sahiplerinin bir kısmını adlandırdım - benzersiz ve ilginç. Bakış açılarını aplomb ile değiştiren Dahlquist, her birbirini izleyen çiftlerin arasında hikayeyi ilerletiyor. Tapınak, Chang ve Svenson kendilerini engin ve gölgeli bir komploya (en iyi kurgu amaçları için en iyi tür) karşı çıkıyorlar. İngiltere'nin zengin ve güçlü özellikleri son derece karakteristik olmayan şeyler yapıyor - Viktorya'nın mülkiyeti ile tamamen çelişkili bir cesaretlilik atmosferi, Harschmort'a giden ilk trende Bayan Temple'la tanıştığımız yerde ve oradan yabancılaşıyor. Tuhaf mavi cam tabakalarını içeren, doğadaki simyasal veya bilimsel esrarengiz bir süreç var - başlığın Cam Kitapları. Bu kitap zihinsel kataloğumdaki Susanna Clarke'ın Jonathan Strange ve Bay Norrell'iyle aynı noktayı kapsıyor - ayrıntılarıyla çok benzer değiller, ancak her ikisi de garip olaylarla renklenen bir Victoria İngiltere'sine davranıyorlar ve paylaşıyorlar. İngilizcenin tüm ihtişamlı ihtişamında, bu karanlık günlerde nadir rastlanan bir şey olarak kullanımının zevkini çıkarmak. Rüya Yiyenlerin Cam Kitapları hiçbir şekilde mükemmel bir kitap değil, tüm izleyiciler için de değildir. Dahlquist’in çökmekte olan Victoria dünyasındaki şiddet seks, sık, grafik ve sık sık karikatürizedir. Ancak, yerel müzik eleştirmeni Charles Mudede'nin “bir keresinde şiddetten rahatsız ve güzelliğe çekilmek” gibi bir başka bağlamda söylediği gibi (“Zor,” Portland Merkür'ü (26 Mart 2009), s. 17). Bu romanı ikinci okumamı Washington'daki Port Townsend'de, Dahlquist'in kökeninden uzak olmayan bir tatilde bitirirken, aynı zamanda, en azından en azından içinde bir devam filmi olan The Dark Volume'ü yazdığını keşfetmekten çok mutlu oldum. İlk kitabındaki bazı karakterler başka bir görünüm ortaya koyuyor ... Ben de onu alacağım, inanıyorum.

ajgaokar

Bu kitaptan gerçekten keyif aldım! Ben her zamanki vampir / kurt adam / peri tema tamamen farklı olduğunu sevdim. Artı, Yunan mitolojisini seviyorum! Kitap Yunan Tanrılarında doğru muydu? Tam olarak değil ama umursamadım çünkü kitap için çalıştı. Kate'i çok sevdim. Annesi ölüyor, arkadaşı öldü ve anlaşmasına varmak ve yıl boyunca altı ay boyunca kaderini mühürlemek için Henry'ye gidiyor (sonsuzluk geri kalanı için). Asla bu acınası, "benim için üzülüyorum" karakterlerinden birine dönüşmedi, çok şükür! Annesinin ölmekte olduğu için harap olurken, güçlü kaldı ve devam edebildi. Henry de harika bir karakter! Kate için duygularının ne olduğunu gerçekten nasıl bilmediğinizi sevdim. O karanlık ve gizemli ama aynı zamanda koruyucu. Kate'in ne istediğini nasıl önemsediğini ve onu kalmak ya da ayrılmak konusunda kötü hissetmek yerine gerçek bir seçim yaptığını seviyorum. Ava eğlenceli bir karakterdi. İlk başta ondan nefret ettim ve sonra karakterinden gerçekten keyif aldım. Eğlenceli ve cilveli ve evet, biraz kendi kendine karışmıştı ama hikayeye biraz eğlence ve hafiflik getirdi. Sonunda tüm karakterlerin nasıl bir araya geldiğini beğendim. Tüm hikayeye bağlandı ve her karakterin Kate'in hayatında ne kadar önemli olduğunu gösterdi. Bu hikayedeki gizemi çok sevdim. Sadece Yunan Tanrılarının harika hikayesini değil, aynı zamanda şüpheli bir cinayet gizemine de sahipsiniz. Tüm zaman boyunca Kate'in bunu Bahar'a gidip edemeyeceğini merak ediyorsun. Ayrıca, aşırı duygusal olmayan harika bir romantizme sahipsiniz. Kate ve Henry arasındaki romantizm, inandırıcı olmak için doğru hızda ilerler. Yunan mitolojisine geldiğinde tamamen doğru olmasa da bu kitaptan çok keyif aldım, ancak dediğim gibi, kitap için çalıştı ve onu okurken eğlendim.

ajgaokar

Bu aslında genç romantizm romanlarının bir koleksiyonudur ve kapağı doğru hatırlarsam, 1980-ish görünümlü birbirlerini kucaklayan bir çift vardı. On iki yaşındayken bunlardan oldukça keyif aldım, onları tekrar okuduğumdan eminim şimdi sevimsiz klişeler ve öngörülebilir hikaye çizgileri üzerinde başımı sallamayı bırakamam.

ajgaokar

Bu kitabı yeni bitirdim ve çok beğendim. Çok iyi yazılmış, kurgusal olmayan bir yazarın annesinin romanı gibi hayatını anlatır. Tavsiye ederim.

ajgaokar

it was ohkay, not the greatest

ajgaokar

I would like to read more about it, I know it was a short story but it was REALLY short!