Çağdaş Türk Şiiri Antolojisi - Memet Fuat eBook indir bedava

Çağdaş Türk Şiiri Antolojisi - Memet Fuat eBook indir bedava

Çağdaş Türk Şiiri Antolojisi - Memet Fuat eBook PDF olarak indir, MOBI, FB2

Çağdaş Türk Şiri Antolojisi - Memet Fuat Bu antoloji, 1920'lerin ikinci yarısından günümüze kadar uzanan bir zaman dilimini kapsıyor. Seçilen şirleri baştan sona doğru, yazılış ya da yayın tarihlerine dikat ederek okuyanlar, çağdaş şirimizin 1929'da 835 Satır'la başlayışını, 1941'de Garip'le yanilenip büyük bir yaygınlık kazanışını, bu akıma katılmayan toplumsalcı şairlerin Serbest nazmı çeşitli yönleriyle südürüşlerini, 1950'lerin sonralarına doğru İkinci Yeni akımının parlayışını, bu akımın içinde şire başlayan geçlerin 1970'lerde yeniden toplum sorunlarına yönelen bir şir öne çıkarışlarını izleyeceklerdir.

Yazar:

Çağdaş Türk Şiiri Antolojisi - Memet Fuat eBook indir DJVU, KF8, DOC, PDF

Açıklama

 • Yazar:
 • Yayımcı: ADAM YAYINLARI
 • Yayın tarihi:
 • kapak:
 • Dil:
 • ISBN-10:
 • ISBN-13:
 • boyutlar: Normal Boy
 • Ağırlık:
 • Ciltli:
 • Dizi:
 • sınıf:
 • Yaş:
 • Yazar:
 • Fiyat: 62,00 TL

Kitap eleştirileri

Çağdaş Türk Şiiri Antolojisi - Memet Fuat

hkonnel

Bunu ilk tezim için okumak zorundaydım. İlginç, ama aynı zamanda sıkıcı, bu yüzden tipik bir akademik 19.

2019-12-26 06:18

robertsonk14

Bunun sevdiğim karakterlerden daha fazlasına sahip olacağını düşündüm, ancak kitabın çoğu (yarısından fazlası) duruşmaya katılan karakterlere adanmıştı. Ana karakterlerin can sıkıcı olduğunu ve sonunda Dismas'a ulaşmaktan memnun olduğunu düşündüm. Bunu söyledikten sonra, dikkatimi okumaya devam etmek için korudum ve sonu sevdim. Eğer onun diğer kitaplarını beğenirsen, muhtemelen bunu seversin Kesinlikle Plague of Secrets için bir göz atın - biri harikaydı!

2019-12-20 03:32

iheartshikc6eb

Büyük sihirbaz serisi ^^

2019-12-19 13:38

paorgz

Atlas Shrugged'in küçük kız kardeşi, belki, bu yüzden biraz daha az mükemmel ama daha güzel olan kız kardeşi.

2019-12-16 22:52

renatak

İlk Picoult okudum. Zorunlu bir şekilde okunabilir ve henüz bittiği gibi, daha sonra "hiç geldiğini görmedin" ile bir Picoult standardı öğrendim.

2019-12-16 18:04

puchokdesign

Bu hikayeyi çok sevdim. Sadece ölümden cesaret veren ve umut verici bir biçimde atlanan at hikayesi değil, aynı zamanda at yarışması için atlarla ilgili ilginç at ve gerçeklerle doluydu.

2019-12-16 11:14

taube

Ben çocukken (ve "çocuk", "yirmili yaşlarımın başına kadar" demek istiyorum), Batı'nın Kötü Cadısı'ndan korktum. Yatağımın altında yaşadığına ve ellerinin kapılmasını önlemek için her gece içine sıçrayacağına ikna olmuştum. Ve sonra bu harika kitabı okudum, cadıların yanlış anlaşıldığını ve şimdi de huzur içinde uyuduğunu anlamak için yapıldı. Gerçekten de, bu harika bir kitap. Bu karmaşık bir hikaye, yazı muhteşem ve karakterler çok insan (yeşil belki ama insan).

2019-12-16 11:14

onedotsix

Sanırım yıllar önce Necef Daryabandari tarafından Farsça çevrilen Falkner'ın ilk eseri "Emily için Gül" ve 1334'te bugünkü sanat ve edebiyat savaşında yayınlandığı söyleniyor. Daha sonra, 1962'de, Niloofar Yayınları tarafından yayınlanan aynı çevirmen tarafından "Kuru Eylül" ve "Altın Her Zaman Değil" gibi diğer öykülerle bir koleksiyonda. Faulkner, 2400 Mil kare metrekarelik hayali bölgesi Mississipi ve Yoknapatawpha hakkında yazıyor. Jefferson kent merkezinde yaşayan 15.611 nüfuslu olmasına rağmen, karakterlerin görünür ve görünmez güçler tarafından empoze edilen durumlardan muzdarip olduğu romanlarında dünyanın her bir bölümünü her zaman görüyorum, ancak yaşadıkları gibi hayatlarına devam ediyorlar. başka olasılık yok ..

2019-12-16 06:32

kilkandell

Bütün bu kitabı okudum ve başımın belaya neden gittiğinden emin değilim. Karakterler, belki Gher hariç, aynı sesle, aynı desenle konuşur. Karakterlerin çoğu can sıkıcı bir şekilde öz haklıydı ya da tamamen kötüydü. Hikaye çok yavaş ilerliyordu. Bir bölümü kapatmadan önce zar zor geçebildim. Uzay ve zaman kavramları ile nasıl oynadıklarını takdir ediyorum ama bu yeterli değildi.

2019-12-16 02:03

fefbarreto

Bu, Büyük Buhran döneminde büyüdükçe Kate'i neşelendirmenizi sağlayacak çok dokunaklı bir hikaye. Alkolik bir baba ve hiçbir şey yanlış değilmiş gibi hayatlarına devam eden kız kardeşlerle, Kate ailesini bir arada tutmaya çalışıyor. Bu kitabı şiddetle tavsiye ediyorum ve bir kutu kleenex'in yakın durmasını tavsiye ederim.

2019-12-16 02:02

artbymargie

Benim tarafımdan 21 Haziran 2006'da gözden geçirildiği gibi: gece için sayfa 25'te okumayı bıraktım, kendime bilerek başım ağrıyordu, bildiğiniz gibi onlardan sonra kurtulmak imkansız Alındı. Zaten fiziksel olarak bir kaç aşırı duygusal ifadeyle kazandım (ciddi bağırsak çalkalama işleri gibi), ama genel olarak hoşuma gideceğimi düşünüyorum - bunu başarabilirsem, demek istiyorum. Kardeşinin öldüğü için üzgün değilim, çünkü görebildiğim kadarıyla, edebi bir klişe olan (mantar takıntılı) altın bir çocuk, ve kurmaca olarak bile erkekle hiç tanışmadım. Fakat ölümle ilgili her şeyin olması üzücü. Çünkü seni hayattan üzüyorlar. Ve kendi korkundan seni korkutuyorlar, benim ayağımdayken köpeğimi özlememi sağlıyorlar. Muhtemelen okuduğum yastaki tek gerçek soyma, yüz erime, et buharlaşan, üzücü bir alıntı! Dave Eggers tarafından. Ve neyse, her şeyin saçmalık olduğunu anladın. Ağlamak, birisi migren geçirene kadar eğlenceli ve oyunlar. * sayfa altıdan: Doğanın kendisi için bir gösteri hazırlarken sık sık yaptığı gibi, Stephen Tanrı'yı ya da en azından tasarım tanrısını düşünmeye başladı. İncil, bildiği kadarıyla, bundan hiç bahsetmediyse de, Stephen, sanatsal bir tanrının var olduğuna inanıyordu - belki cennette değil, mağazaya bakarken, başka bir yerde - her kar tanesinde kalıplar gibi şeyler konusunda ısrar eden gerçeğe rağmen Eski düz pul pul buz daha basit ve daha verimli olurdu. Aynı tanrı, kelebek kanatları ve kaplumbağa kabukları üzerinde gereksiz ama göz kamaştırıcı tasarımlar çizdi, kaplanlar ve zebralar üzerine çizgiler çizdi ve Nicole'ün yüzünde ve kollarında çiller çizdi. Tavus kuşlarına deli oldu, suaygırlarıyla biraz daha fazlasını yapabilirdi. ÇOK TEMEL: Aşırı duygusal bir yazı, ama onu telafi eden birkaç harika an.

2019-12-16 02:02

manishchawla

Klasik Martin komedi - çok eğlenceli

2019-12-15 23:41

loutianhao

Tarihiyle birlikte korku dolu bir korkuyu seven yaşlı gençler ve yetişkinler için çok uygundur. Robert Johnson'un hayatını yeniden tanımlıyor, hayatı bu güne kadar gizem kalmaya devam eden blues efsanesi. Çok eğlendim, ama dürüst olmak gerekirse, zaman zaman gerçek olan gercekten, sinirlerime gerçekten rendelenmiş. Ayrıca, bu dilin son notlarda kullanımı ile ilgili bir not olmasını diliyorum. Olduğu söyleniyor, özellikle bonnie ve 8lyde gibi clyde dahil edilmesini seviyorum!

2019-12-15 23:41

elenalario

(“kronolojik olarak yerinden edilmiş bir kişi hakkında bir baş gezisi”) ve o kadar iyi yazılmış ki, kendisine rağmen hala çok takip etmek ve zevk almak yeterince kolaydı.

2019-12-15 21:20

milino

Bu 'sehpa' kitabını sadece yarısı hatırladığım bazı şeyleri yeniden gözden geçirdim ve bir kez daha zengin içeriğe baktım. Buhar gücünün tarihi ve genel olarak endüstriyel ölçekte güç ile ilgilenen herkes için, gözden kaçırılmaması gereken bir kitaptır.

2019-12-15 21:20

melissaleach

Spirit Bear'e dokunmak, hayatının en az yarısı için kanunda başı dertte olan bir çocuk hakkındadır. En son tutuklandığında ailesi onu kurtaramadı. Bu yüzden duygusal olarak sinirlenen 15 yaşındaki bir çocuk, saf beyaz olan efsanevi bir kara ayıyla temas kurmaya çalışıyor. Spirit Bear, Cole'un duygularını düzeltmesine yardımcı olur.

2019-12-15 19:11

bnerd

Harika kitap. Kısa bir inceleme için yavaşça birlikte bazı düşünceler alıyorum ...

2019-12-15 19:10

eagle_konbu

-Akıllı bir roman olarak gizlenmiş bir senaryo. Çabucak okundu, fakat ağzınızda eritilen pamuk şeker, birinin düşüncelerinde bu kitaptan daha uzun süre kalıyor. Ve 'heretical' araştırması oldukça standarttı ve konuyla ilgili yeni bir şey olmadığını ortaya koydu. Gerçekten göz kamaştırıcı, zeki bir kripto-tarihî roman için, Focault'un Sarkaçını Umberto Eco'ya göz atın; Tüm 'Mary Magdalen' teorisine daha şaşırtıcı bir bakış için, Nikos Kazantakis tarafından Mesih'in Son Günaha bakın.

2019-12-15 16:50

itslanestho

Bu, Patchett'in bir Yüz Otobiyografisi yazan Lucy Grealy ile olan dostluğunun anısıdır ve çok güzel. Bir kitabın gerçekten harika olup olmadığını belirlemek için üç ölçüt kullanırım: 1. Beni ağlattı mı? 2. Hemen başkalarına tavsiye ettim mi? 3. Bir şeyler yazmak istememi sağladı mı? Bu kitap üçünü de yaptı. Patchett, Grealy'i yüceltmekle veya onu bir aziz gibi göstermeye çalışmakla meşgul değildir ve bu, kitabını arkadaşına daha iyi ve daha dürüst bir hediye eder. Harika arkadaşlar hakkındaki gerçeği gösterir: başkasına çok yakın olmak bazen birbirinizi ayırmanız gerektiği anlamına gelir, bazen evli gibi hissetmeniz gerekir çünkü çok kıskanç ya da cimri olursunuz, bazen tek istediğiniz onlardan uzak durun ve başka kimsenin yanında olmak istemediğiniz zamanlar, çünkü kimse sizi "alamaz". Patchett bunların hiçbirinin yabancı ya da garip olduğunu iddia etmiyor ve bu yüzden iyi çalışıyor; ilişki gerçek, dürüst ve sevecen hissediyor. Grealy ve ikisinin de okula gittiği Sarah Lawrence referansları için bonus puanları. Orada sosyal yaşam tasviri var. (Tom Lux'ın kamera hücresini ve Bates'deki Grealy ve Patchett arasındaki korkunç, garip değişimi arayın.) Şiddetle, şiddetle tavsiye edilir. Lütfen bunu oku.

2019-12-15 14:38

mmidish83c5

evet, ne olmuş yani? itiraf ediyorum: da vinci kodunu okudum çünkü ailem beni zorladı (gerçek!). yazı berbat ama hikaye yeterince eğlenceli. dedi ki, orada WAY daha iyi uçak kitapları var.

2019-12-15 12:19

armanddd93b66d

Bu kitapta basketbol sahasında hiç atış kaçırmayan bir karakter var. Ne yazık ki dürüstlük, bu karakterin bana dayanmadığını itiraf etmeye zorlar (ve aslında, bana çok az benzerlik gösterir). Yine de favorilerimden biri: Birleşik Devletler'deki ırk ve kültürün bazı yönlerini lanet olası komik.

2019-12-15 07:23

cappellmeister

** spoiler uyarısı ** Protonun çürümesine asılan oldukça normal bir gencin çocuğu hakkında kurgusal bir kitap olan Jerry Spinelli tarafından Smiles to Go'u okudum. Ana karakterin adı Will Tuppence. Will lisede birinci sınıf öğrencisi. En iyi iki arkadaşı Mi-Su ve BT ile Tabby adında sinir bozucu bir kız kardeşi var. Hikayenin çatışması İrade ve gerçekliktir. Protonun öldüğü gerçeğini hala anlayamıyor. Bu neden önemli? Bu çok aptalca bir çatışma. Will'in ilgilendiği tek şey satranç, kaykay, astronomi, Mi-Su ve tekel. Gerçekten sıkıcı ve ilgi çekici değil. Sonunda, Tabby Will’in kaykayını alır ve sakatlanır. Bu biten nereden geliyor? Çok iğrençti. Bu kitap için yazım kalitesinin çok korkunç olduğunu düşündüm. Yazarla hiçbir şekilde ilişki kuramadı. Kim bir satranç oyunu-yıldızı seven-kaykay-süper-geek'i duydu? En son kontrol ettiğimde kimse yoktu. Bu kitabı seçtim çünkü Jerry Spinelli'ye aitti ve Maniac Magee'yi çok sevdim. Bu kitabı beğenmedim çünkü heyecan eksikliği ve yazarın okuyucu ile zayıf bağlantısı. Bu kitabı Maniac Magee ile karşılaştırırsanız, 43-119 yaşındaki 2003 Detroit Tigers'ı 116-46 olan 2001 Seattle Mariners ile karşılaştırmak gibi olur. Evet, Maniac Magee ile kıyaslandığında gitmesi ne kadar kötü. Bu kitabı tavsiye etmem ama Jerry Spinelli'in başka kitapları da tavsiye ederim.

2019-12-15 02:43

edualberti-d

Desert Thunder Operasyonuna dağıtım sırasında bunu okuyun

2019-12-15 02:42

ckdaskam

Connie Willis (1993) tarafından Kıyamet Kitabı

2019-12-15 00:27

shisiorushel

Ben gençken bu kitabı okuyun, şimdi hala hatırlayın, çok güçlü bir okuma. O zamandan beri birkaç kez oku. Hayatında biraz kaybolabilecek olanlara önerin.

2019-12-15 00:27

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Çağdaş Türk Şiiri Antolojisi - Memet Fuat okumak itibaren EasyFiles

5.8 mb. indir kitap

Çağdaş Türk Şiiri Antolojisi - Memet Fuat indir itibaren OpenShare

3.1 mb. indir ücretsiz

Çağdaş Türk Şiiri Antolojisi - Memet Fuat indir itibaren WeUpload

4.3 mb. okumak kitap

Çağdaş Türk Şiiri Antolojisi - Memet Fuat indir itibaren LiquidFile

3.8 mb. indir

Çağdaş Türk Şiiri Antolojisi - Memet Fuat eBook indir DJVU, KF8, DOC, PDF

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Çağdaş Türk Şiiri Antolojisi - Memet Fuat okumak içinde djvu

5.2 mb. indir DjVu

Çağdaş Türk Şiiri Antolojisi - Memet Fuat indir içinde pdf

5.9 mb. indir pdf

Çağdaş Türk Şiiri Antolojisi - Memet Fuat indir içinde odf

5.4 mb. indir ODF

Çağdaş Türk Şiiri Antolojisi - Memet Fuat indir içinde epub

5.5 mb. indir ePub

Popüler kitaplar

Elsa

Elsa Yaşamayı öğrenmek bizimiçin çoktan Ağlasın gece içinde kalplerimiz yan yana En küçük şarkıyı mutsuzluktur kurtaran Her ürperiş borçlu baştan bir hayıflanmaya Ve her kitar havası beslenir hıçkırıkla Mutlu aşk yoktur ki d...

Evren Ağacı-Özdemir İnce

Evren Ağacı-Özdemir İnce Kitabına uygun bir ad bulamayan şair Delphoi'ye gidip Apolon Bilicisi'ne sormuş: - Kitabıma bir ad bulamadım. Bana uygun bir ad söyle. Bilici yanıtlamış: - Dalgıç ya da Dağcı olabilirdi. Çünkü şir da...

Ayışığı Kuyumcuları

Ayışığı Kuyumcuları Adam Yayınları ünlü Fransız yazar Albert Vidalie'nin en tanınmış yapıtı Ayışığı Kuyumcuları'nı Thilda ve Yaşar Kemal'in ortak çevirisiyle okuyuculara sunuyor. Bu yapıtı dünyanın önde gelen yönetmenlerinde...

GİZ DÖKÜMÜ

GİZ DÖKÜMÜ 'Erdal Alova, yaşantıyı gize, gizi imgeye ve sese dönüştüren bir şair. Bu yüzden de, duyguyu ve düşünceyi zindana atmaya meraklı bir dünyada imgelemine sınırsız bir özgürlük tanımaktan korkmuyor. Ama bu sınırsızlı...