Atatürk’ün İstihbarat Faaliyetleri - Ümit Doğan eBook indir bedava

Atatürk’ün İstihbarat Faaliyetleri - Ümit Doğan eBook indir bedava

Atatürk’ün İstihbarat Faaliyetleri - Ümit Doğan eBook PDF olarak indir, MOBI, FB2

"TOPAL OSMAN", "ATATÜRK'Ü ÖLDÜRME PLANLARI" VE "TÜRK PAPA" KİTAPLARININ YAZARINDAN BU KİTAP, KURTULUŞ SAVAŞI SIRASINDA ATATÜRK’ÜN EMRİNDE, TÜRK MİLETİNİN KURTULUŞU İÇİN SAVAŞAN, KAHRAMAN İSTİHBARATÇILARIMIZIN ÖYKÜLERİNİ BELGELERLE ANLATMAKTADIR. Türk mileti, Birinci Dünya Savaşından yenilgiyle ayrılmanın getirdiği bütün olumsuzluklara rağmen, kurtuluş mucizesini gerçekleştirmek adına yararlanabileceği iki önemli unsuru bünyesinde barındırıyordu. Bu unsurlardan ilki, Mustafa Kemal gibi vatanperver bir dehanın, ikincisi ise kapatılan Teşkilat-ı Mahsusa’nın istihbarat geleneğinden gelen tecrübeli asker ve istihbaratçıların varlığıydı. * İngiliz işgal komutanı Diffuse Harington’un makam otomobilini kaçırıp Mustafa Kemal’e hediye promised land mili ajanımız kimdi? * Vahdetin'in damadı Mustafa Kemal'e hangi bilgiyi ulaştırmak istedi? * Mustafa Kemal’in Saray’daki hanedan üyesi kadın ajanı kimdi? * Mustafa Kemal kendisine yapılacak suikastleri önceden nasıl öğreniyordu? * Giresunlu Topal Osman Ağa'nın ajanlarının görevleri neydi? * Damat Ferit’in konağına sızan mili ajanımız kimdi ve neyi amaçlıyordu? * Yunan birliklerinin konuşlanmasını gösterir haritayı Mustafa Kemal’e kim ulaştırdı? * Görünürde İngiliz istihbarat şefi olup, gerçekte Mustafa Kemal’in hesabına çalışan Ermeni asılı mili ajanımız kimdi? * Kadın istihbaratçılarımızın çalışmaları Ermenilerin işgal güçleriyle işbirliğini nasıl ortaya çıkardı? * Kuvayi Miliyecilerin sığınağı ve Mili direnişin merkezi haline gelen teke hangi- siydi? * Kuvayi Miliye’nin Hilafet Ordusu karşısındaki başarısının sırı nedir? * Hamza Grubu tücar kılığına soktuğu subayları Anadolu’ya nasıl gönderdi? * İşgal donanmasının telsiz haberleşmelerini nasıl dinledik? * İngiliz ajanı Nelson’un mektuplarındaki görünmez yazı nasıl deşifre edildi? * Yunan karargahına ABD’li gazeteci kimliğiyle sızan ajanımız kimdi? * Ramazan topu bahanesiyle Anadolu’ya kaçırılan 7,5’luk Sahra Toplarının hikayesi. * Mustafa Kemal’in Büyük Taruz öncesi düşmanı aldatma yöntemleri nelerdir?.

Yazar:

Atatürk’ün İstihbarat Faaliyetleri - Ümit Doğan eBook indir DJVU, KF8, DOC, PDF

Açıklama

 • Yazar:
 • Yayımcı:
 • Yayın tarihi:
 • kapak:
 • Dil:
 • ISBN-10:
 • ISBN-13:
 • boyutlar:
 • Ağırlık:
 • Ciltli:
 • Dizi:
 • sınıf:
 • Yaş:
 • Yazar:
 • Fiyat: 15,00 TL

Kitap eleştirileri

Atatürk’ün İstihbarat Faaliyetleri - Ümit Doğan

kblackshear

My first Elmore Leonard western; I picked it up because it sounded like a pretty good revenge tale. The characters are well-formed--especially Valdez and Tanner--considering the confines of the spare story, and I like its simplicity. But I didn't buy the blooming romance between Valdez and Tanner's wife, and the climax is underwhelming and didn't satisfy the build-up to it. It's an okay book: I got it but wasn't wowed by it.

2020-12-31 07:53

vickybschb027

Zorla okuyun, noktalarda tamamen hacklendi, başkalarında tamamen inanılmaz.

2020-01-13 10:42

sergio_montoy

Kitap kişisel mücadelelerin, heyecan verici heyecan verici anların ve genç “aşk” ın komplikasyonlarının bir kombinasyonuydu. Açık bir tezat vardı, kitap üç bölüme ayrıldı. İlki en az eyleme sahip, üçüncüsü ise en çok eyleme sahip. Orta kısım arada bir yerdedir. Kitabın birinci bölümünde kitabın arkasındaki hikayeyi ve kitabın sesi olan "Katniss" in temel yaşamını açıklıyor. "Başkent" in kontrolü altındaki "Bölge 12" de yaşıyorlar. Temelde ütopik bir diktatörlük toplumunun hikayesi. Kitabın geri kalanını sizin için bozmayacağım, kendiniz okumalısınız, ancak bu kitaptaki görüntü miktarı olağanüstü. Çok az kurgu romanı bu kadar "orada" hissettim. Diğer her cümlenin bir sürü sıfatla dolu olduğu anlaşılıyor. Benzersiz karakterlerin duygularını çok kolay bir şekilde algılarsınız ve bunlar çatışmalardır. Bu kitap yavaş başlıyor ama ilgimi çekti çünkü çok eşsiz bir kavram. Bu kitabın ne kadar iyi yazılmış olduğu gerçeğini aştıktan sonra, kitabın ikinci yarısının sadece eylem olduğu gerçeğini tökezlersiniz. Bitmeyen, amansız şiddet. Gerçek "Açlık oyunları" nın hikayesi anlatılır ve şiddet, eylem, çatışma, sevgi, sevgi eksikliği ve aldatmanın büyük bir karışımı vardır. Kitabın tamamını bir günde okudum. Bu, sizi ne kadar içeri çektiği hakkında bir şey söylüyor. Harika bir kitap ve birkaç saat ayırmak istemiyorsanız, başlamayın. Çünkü kendinizi uzaklaştıramazsınız.

2019-12-29 22:09

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Atatürk’ün İstihbarat Faaliyetleri - Ümit Doğan okumak itibaren EasyFiles

4.2 mb. indir kitap

Atatürk’ün İstihbarat Faaliyetleri - Ümit Doğan indir itibaren OpenShare

5.3 mb. indir ücretsiz

Atatürk’ün İstihbarat Faaliyetleri - Ümit Doğan indir itibaren WeUpload

3.2 mb. okumak kitap

Atatürk’ün İstihbarat Faaliyetleri - Ümit Doğan indir itibaren LiquidFile

4.8 mb. indir

Atatürk’ün İstihbarat Faaliyetleri - Ümit Doğan eBook indir DJVU, KF8, DOC, PDF

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Atatürk’ün İstihbarat Faaliyetleri - Ümit Doğan okumak içinde djvu

4.2 mb. indir DjVu

Atatürk’ün İstihbarat Faaliyetleri - Ümit Doğan indir içinde pdf

4.7 mb. indir pdf

Atatürk’ün İstihbarat Faaliyetleri - Ümit Doğan indir içinde odf

4.2 mb. indir ODF

Atatürk’ün İstihbarat Faaliyetleri - Ümit Doğan indir içinde epub

3.9 mb. indir ePub

Popüler kitaplar

Osmanlıtarihi (Savaşlar - Padişahlar - Önemli Olaylar)

XI. yüzyıl sonlarına doğru Kuzeybatı Anadolu’da ortaya çıkan küçük bir beylik, yüzyıl gibi kısa bir süre içerisinde Anadolu’nun dörte üçünü, Balkanlarda ise Sırbistan ve Boğdan’a kadar olan toprakları hâkimiyetine alan bir d...

Jitem - Necdet Pekmezci

JİTEM’i unutmak kolay değil. Teşkilat-ı Mahsusa nasıl unutulmamışsa JİTEM de unu-tulmayacak. Enver’in, Resneli Niyazi’nin, Yakup Cemil’in torunları kurdu JİTEM’i. Gen bağı olmasa pigtails aralarında kan bağı vardı. Teşkilat-...