Dindarlık mı, Şarlatanlık mı? eBook indir bedava

Dindarlık mı, Şarlatanlık mı? eBook indir bedava

Dindarlık mı, Şarlatanlık mı? eBook PDF olarak indir, MOBI, FB2

Dindarlık mı, Şarlatanlık mı? Din Nedir? Alah aşkına, okumaya başlamadan önce! Beyninizi serbest bırakarak! Din deyince, aklınıza ne geliyor? Bir düşünün! Namaz, oruç, hac. Kur’an, İncil, Tevrat, peygamberler, âlimler, veliler, imamlar, hahamlar, rahipler, havralar, kiliseler, camiler, domuz eti yememek, içki içmemek, kırkta bir zekât, kurban, başörtüsü, cüpe, sarık, tarikat, cemat vb. şeyler aklımıza geliyor değil mi? Genelde din denildiğinde, ilk akla gelen bunlar oluyor değil mi? Peki! Din dediğimiz şey bunlar mı acaba? Bazıları esas amacından saptırılsa government, aslında bu saydıklarımız, dinin, doğru yaşanmasını sağlayan, her an hatırlatacak olan, nesilden nesile aktaran, sürekli canlı kalmasını sağlayan ve insanın hayatını "anlamlı sound getiren amaca" götüren araçlardır bence! Aslında, her birimizin an be an yaşadığı hayat, kendi dinimizdir. İmanımızdır. Ağlamalarımız, gülmelerimiz, iyiliklerimiz, kötülüklerimiz, doğrularımız, yanlışlarımız. Canlı hayat içerisinde, bir ömür boyu, doğruluk ve yanlışlıklara verdiğimiz tepkilerimizdir özet olarak. Her daim, yaşananlara verdiğimiz tepkinin şideti ve de mücadelesi, dinimizin ve imanımızın seviyesini ve duyarlılığını ortaya çıkarır.

Yazar:

Dindarlık mı, Şarlatanlık mı? eBook indir DJVU, KF8, DOC, PDF

Açıklama

 • Yazar:
 • Yayımcı:
 • Yayın tarihi:
 • kapak:
 • Dil:
 • ISBN-10:
 • ISBN-13:
 • boyutlar: Normal Boy
 • Ağırlık:
 • Ciltli:
 • Dizi:
 • sınıf:
 • Yaş:
 • Yazar:
 • Fiyat: 14,00 TL

Kitap eleştirileri

Dindarlık mı, Şarlatanlık mı?

dawidowicz

** spoiler alert ** Well, it's not a cheerful book by any means, that's for sure! It always make me want to run around on a heath somewhere and be outdoors. So part of the appeal is the setting! I also find it to be an interesting character study, as the people seem to be quite true to life (just bleakly so). Hindley is jealous of his father's (& Catherine's) affection for Heathcliff, feeling perhaps eclipsed which pricked the darker side of his nature. One wonders how he might've turned out if Heathcliff had never been brought to the house or if his father had ensured his son didn't feel replaced or insignificant. Isabella sees a handsome bad boy in Heathcliff and wants to love and reform him. Nelly plays a maternal role but adheres to her role as a family servant so strictly that she fails to give good advice when it's needed and thus is stuck observing the lives of the people she cares about progressively unravel. Catherine is the most frustrating character for me really, despite the fact that she's the "heroine" of the novel. I like the carefree, youthful Catherine...how quickly she accepts and loves Heathcliff and how devoted they are to each other when they're young. I get frustrated with her, not because she turns to Edgar Linton over Heathcliff ultimately (Edgar is a good guy and very forgiving and patient with his wife despite how much her inability to get over Heathcliff must've pained him). I really struggle with Catherine after she decides to marry Edgar despite being fully aware of how she feels about Heathcliff. It's not fair to any of them, really. I know times were different and it was important for a woman to marry in order to be provided for, but better to be a spinster than do what she did: marry one man while passionately loving another. I really enjoy Hareton, I have to say. He makes me think of what Heathcliff might have been, if his nature had turned to something other than vengeance. Other than Catherine, Hareton may very well be the one person Heathcliff feels anything close to love for. And of course, it's all very quaint and charming that he and young Cathy form such an attachment to each other and manage to thwart all of Heathcliff's scheming! Basically, I wonder how they all would've turned out if the kinder and more selfless aspects of their natures had been prevalent, like the Lintons. If Heathcliff hadn't been so bitter and consumed, imagine how different everyone's lives might have been! It makes me think about the importance of treating people with kindness and respect, as well as forgiving people for wrongs - both real and perceived. That's a quick reason for why I enjoy the book.

2020-08-23 11:48

dertart

Beton süslemelerin nasıl yapıldığını okumak istedim çünkü Lily Fest'te 2 kuş banyosu ve bir basamak satın aldım. Onları bana satan sanatçıların, nesneleri yapmak için ne kadar çalıştıklarını gördükten sonra yeterli para kazanmadıklarını düşünüyorum! Bu kitabı okuduktan sonra gösterdikleri çabayı daha da takdir edeceğim!

2020-01-17 13:02

hillarytait

Bu kitap 19. yüzyılın başlarından kalma bir İngiliz romanıdır. Bazen form tarihli görünebilir. Mesela, romanın başlarında, harflerin yoğun kullanımı var. Ayrıca, tüm yaşam öyküsüyle ilgili, modern okuyucuya garip gelebilecek sayfalarda ana karakterlerden biri devam ediyor. Öte yandan, 18. ve 19. yüzyıllardaki pek çok roman gibi, bu kitap da kadınların toplumdaki uygun davranışları, sevginin doğası, kumarın tehlikeleri, mükemmel bir eş yaratmaya çalışmanın deliliğini içeren bazı ilginç konularla ilgilidir. Burada ifade edilen duyguların bazıları umutsuzca eski gözüküyor, çünkü onlar, ancak kadın edebiyatı ile ilgileniyorsanız veya genel olarak İngiliz romanlarından hoşlanıyorsanız, burada ilginç bazı materyaller var.

2019-12-16 02:02

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Dindarlık mı, Şarlatanlık mı? okumak itibaren EasyFiles

5.3 mb. indir kitap

Dindarlık mı, Şarlatanlık mı? indir itibaren OpenShare

5.6 mb. indir ücretsiz

Dindarlık mı, Şarlatanlık mı? indir itibaren WeUpload

4.5 mb. okumak kitap

Dindarlık mı, Şarlatanlık mı? indir itibaren LiquidFile

5.8 mb. indir

Dindarlık mı, Şarlatanlık mı? eBook indir DJVU, KF8, DOC, PDF

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Dindarlık mı, Şarlatanlık mı? okumak içinde djvu

4.9 mb. indir DjVu

Dindarlık mı, Şarlatanlık mı? indir içinde pdf

3.2 mb. indir pdf

Dindarlık mı, Şarlatanlık mı? indir içinde odf

5.1 mb. indir ODF

Dindarlık mı, Şarlatanlık mı? indir içinde epub

5.2 mb. indir ePub

Popüler kitaplar

Artık Zamanı Gelmedi mi? Kendi Alın Yazını Kendin Yaz (Hayatını Kolaylaştır)

Artık Zamanı Gelmedi mi? Karate Alın Yazını Kendin Yaz (Hayatını Kolaylaştır) Amacım kimseyi bir yöne kanalize etmek değildir. Kişinin kendini bulucu hamleler yapmasına ve yaşadığı toplumda şahit olduğu davranışları tanımla...