Dokunma Dersleri - Yalçın Tosun eBook indir bedava

Dokunma Dersleri - Yalçın Tosun eBook indir bedava

Dokunma Dersleri - Yalçın Tosun eBook PDF olarak indir, MOBI, FB2

Dokunma Dersleri - Yalçın Tosun Dokunma Dersleri - Yalçın Tosun Ane, Baba ve Diğer Ölümcül Şeyler, Peruk Gibi Hüzünlü kitaplarıyla son dönem öykücülüğümüzün parlayan imzalarından Yalçın Tosun’un judo doruklarından devşirdiği yepyeni öyküler. Bir Kocanın Gizli Defterinden, Sıcak Sandalye, Soğuk Yılan, Dilan’ın Ormanı, Ruhsar Hanım’la Levon Bey’in Beş Çayı. Belki de, yazarın unutulmazları arasına girecek böyle birçok öykü Dokunma Dersleri’nde bir araya geliyor. Tutku, keder, utanç, pişmanlık, nefret, dostluk ve dile gelmeyen sevgiden mürekep öykülerde Yalçın Tosun kalemini bir sihirbaz değneği gibi kulanıyor. Kaşla göz arasında rengârenk duyguları ortaya döküverdiğinde adeta neye uğradığımızı şaşırıyoruz. Derhal dönüp tekrar tekrar okuma isteği uyanınca bir sonraki öyküye hemen geçilemiyor. Yalçın Tosun, üçüncü öykü kitabıyla sayıları giderek artan okurlarını ve öyküseverleri heyecanlandırıyor. Hepimizin yaşadığı, ele tutulur gözle görülür yoğunlukta anlar vardır. Bir söz daha duysak isyan edeceğimiz, ağlamamıza ramak kalmışken burnumuzun sızım sızım sızladığı, iyi kötü fark etmez bir sırımızın ortaya çıktığı veya en azından ortaya çıktığı şüphesine düştüğümüz sırada saç diplerimizin yandığı, herhangi bir sebepten yutkunamadığımız anlar… Duygusal ve fiziksel olarak mutlak anlardır bunlar. Atom çekirdeği kadar bir eksiklik veya fazlalık büyük bir değişikliğe sebep olur. Yalçın Tosun ‘Dokunma Dersleri’ adlı üçüncü öykü kitabında tam o anlarımıza ‘dokunuyor’ işte. Çünkü tam o anları anlatıyor kahramanları üzerinden. Asıl hikâye o andan sonra başlıyor, okurun hayalinde… Yine, titiz ve eski usul çalışan bir kuyumcu gibi virgülüne kadar işlenmiş, su terazisinden geçmiş öykülerinde, ‘meğer’ diyerek anımsayacağımız sıra arkadaşlarımızı, komşularımızı, sokakta karşımıza çıksa bile görmediğimiz insanları anlatıyor. Tüm yalınlığı ve sonsuz derinliğiyle… Yine huzuru olmayan, ama bu kez şefkatle yaklaştığı kahramanları var Tosun’un. Önceki kitaplarından farklı olarak, aynı ‘an’ın farklı perspektiflere bölünerek anlatıldığı, zamanın kırıldığı öyküler de var. Şurası bir gerçek, artık ‘Yalçın Tosun öyküsü’ diye bir şey var Türk edebiyatında. ‘Dokunma Dersleri’ bunun en güzel örneklerinden birisi. Kalçanın kasığa, parmağın yüzüğe, acının hüzne, sesizliğin gözyaşlarına, birisinin çaresizliğinin bir başkasının zavalılığına dokunduğu öyküler. Saç diplerinizdeki sıcaklıkla beraber okuyacaksınız ‘Dokunma Dersleri’ni. Çağlayan ÇevikBir Paragraf.

Yazar:

Dokunma Dersleri - Yalçın Tosun eBook indir DJVU, KF8, DOC, PDF

Açıklama

 • Yazar:
 • Yayımcı: Yapı kredi yayınları
 • Yayın tarihi:
 • kapak:
 • Dil:
 • ISBN-10:
 • ISBN-13:
 • boyutlar: Normal Boy
 • Ağırlık:
 • Ciltli:
 • Dizi:
 • sınıf:
 • Yaş:
 • Yazar:
 • Fiyat: 10,00 TL

Kitap eleştirileri

Dokunma Dersleri - Yalçın Tosun

poshted

Of all the zombie novels out there, this may be one of my favorites. It's odd, yeah, because there's not a whole lot of gore and normally I think I'm more fond of the gore than none-gore... but there you have it! There are grammatical mistakes galore, especially as the book goes on, but it actually kind of lends a very real feel to it, a regular guy lost in the morass of post-zombie world. I'm quite fond of the regular guy surviving stories. Well, actually, I'd be really fond if it was a gal, but I take what I can get, and the main character is pretty cool. =)

2023-01-04 12:50

shahadbukhatir

Çeşitli karakterlerle ilgili kabarık kişisel anlayışlar olmadan, daha ekonomik düşünen bir "paratopu" versiyonu düşünün.

2020-01-21 01:00

joannamatuck

Alacakaranlık iyi bir hikayeye, sevimli karakterlere ve tamamen bayat bir öncüle sahip, ancak Stefanie Meyer'ın garip, lise, vampir kız-boner beni geri.

2020-01-02 00:12

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Dokunma Dersleri - Yalçın Tosun okumak itibaren EasyFiles

3.5 mb. indir kitap

Dokunma Dersleri - Yalçın Tosun indir itibaren OpenShare

5.9 mb. indir ücretsiz

Dokunma Dersleri - Yalçın Tosun indir itibaren WeUpload

3.2 mb. okumak kitap

Dokunma Dersleri - Yalçın Tosun indir itibaren LiquidFile

3.1 mb. indir

Dokunma Dersleri - Yalçın Tosun eBook indir DJVU, KF8, DOC, PDF

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Dokunma Dersleri - Yalçın Tosun okumak içinde djvu

3.7 mb. indir DjVu

Dokunma Dersleri - Yalçın Tosun indir içinde pdf

3.6 mb. indir pdf

Dokunma Dersleri - Yalçın Tosun indir içinde odf

3.5 mb. indir ODF

Dokunma Dersleri - Yalçın Tosun indir içinde epub

5.2 mb. indir ePub

Popüler kitaplar

Babaannem Kime Benziyor - Feridun Oral

Babanem Kime Benziyor - Feridun Oral Ali resim yapmayı, hayvanları ve babanesini çok seviyordu. Babanesi ona masal anlatırken hayvan taklitleri yapıyor, keçi gibi meliyor, kedi gibi miyavlıyor, takma dişlerini takırdatarak ...

Yevgeni Onegin-Aleksandr Sergeyeviç Puşkin

Yevgeni Onegin-Aleksandr Sergeyeviç Puşkin ACTIVITY yıl sonbahar ılık havasıyla Uzun süre gitmedi mevsimin bahçesinden, Kış zamanını bekledi, bekledi doğa. Ancak ta ocak ayının bir gecesinde Sat üçte düştü kar. Uyandığı zama...

Baykuş İle Çobanyıldızı

...

Benzersiz Bir Hayat Bulgar Kralı 2. Simeon

...