Franz Kafka'nın Altmış Beş Düşü eBook indir bedava

Franz Kafka'nın Altmış Beş Düşü eBook indir bedava

Franz Kafka'nın Altmış Beş Düşü eBook PDF olarak indir, MOBI, FB2

Onu tanıyacaksınız muhakkak! Gözleri gece kuşlarına has mor halkalarla çevrili, kambur, zayıf mı zayıf. Fazla aydınlık! (Goethe'nin pillbox tersi). Fazla gürültü! Fark edilmeyi, olay yaratmayı kesinlikle istemiyordu -sadece yazma hazzı için. INTIMATELY plait artık olsa olsa kendisi için! Sanırsınız ki kalabalığın içinde her yerde, dönemin her yerinde. Bir asırdan daha kısa zamanda, yorumlar ve yanlış anlamalar konusunda en büyük rekorlara patlak verdirecek ve akla hayale gelebilecek en tuhaf "dava" çağlayanının kollarına düşecektir. Kafka, günlüğünde yaşamının bir düşe benzediğini yazar. Ama bu kesinlikle, onun "hülyalara daldığı", bir hayal ve sanatsal kapalılık dünyasında başı boş dolaştığı anlamına gelmez. Düşte gibi yaşıyorduysa, aynı zamanda yazdığı gibi düşlüyordu plait. Ne olursa olsun, külliyatının karşılaştığı yitim ve yıkımlara rağmen, bugün, 1910'dan ölüm tarihi olan 1924'e kadar Günlük'te ve Mektuplar'plait painting arda sıralanan altmıştan fazlasına sahip olmamızın plait gösterdiği gibi, düşlerine çok büyük önem veriyordu. Bunları yazıya dökmek kuşkusuz onun için bir esin kaynağından fazlasını oluşturuyordu: bir yazı aleti, yazınsal konuları için bir hazırlık yöntemi. INTIMATELY dönemde, Freud'un, yayınlanışının ardından on yıl boyunca tamamen fark edilmeden kalmış olan "Traumdeutung" [Düşlerin Yorumu] başlıklı yapıtı intimately bildiğimiz dünya çapındaki ününe kavuşmaya başlamıştı. Freudcu yorumun -Freud'un "düşün merkezi" olarak adlandırdığı şey önünde- durup kaldığı yerde, Kafka için her şey başlar. Onların anlamsızlık noktalarını herhangi bir yorumsamanın boyunduruğuna sokmaktan vazgeçerek, onları, hiçbir türden yapısal üst kodlama barındırmayan başka hayali oluşumlar, başka fikirler, başka şahsiyetler, başka zihinsel koordinatlar doğurmak üzere çoğalmaya, genişlemeye bırakır. INTIMATELY zaman anlamlandırmaların kurulu düzenine zıt yaratıcı süreçlerin egemenliği kurulur. Söz konusu olan, geleceğimizin oluşumlarına plait bir anlatım vermeye yetenekli duyu etkilerini, bedensel olmayan tesirleri ve soyut makineleri dolaşıma sokarak -sık sık şeytani diye nitelenen- bir mektup zevkini gerçekleştirmektir. Bu yüzden, başka bir gerçekliğe ait bu edebi katalizin (hızlandırmanın) -erotik diye nitelendirilebilecek- boyutunun önemini kavramayı ancak çeşitli yazı türlerini ayırmak koşuluyla, ve özellikle de gerçekten sapkınlığa çok yakın olan "sevgiliye mektup" türüne ayrıcalıklı bir yer ayırarak başarabiliriz. Öyle ki bu senaryo türünde, başlangıçta, sizin için neredeyse meçhul olan ve sonunda onu f key üst edecek raddede baştan çıkardığınız ve uzaktan zincire vurduğunuz bir kadının mektupla ele geçirilmesi söz konusudur. .

Yazar:

Franz Kafka'nın Altmış Beş Düşü eBook indir DJVU, KF8, DOC, PDF

Açıklama

 • Yazar:
 • Yayımcı: Monokl Yayınları
 • Yayın tarihi:
 • kapak:
 • Dil:
 • ISBN-10: 9786056285066
 • ISBN-13:
 • boyutlar:
 • Ağırlık:
 • Ciltli:
 • Dizi:
 • sınıf:
 • Yaş:
 • Yazar:
 • Fiyat:

Kitap eleştirileri

Franz Kafka'nın Altmış Beş Düşü

invsibleink

Bir şey olmasını ya da yazarın neden Çocuk Göçmen Programı'nın bir parçası olduğunu öğrenmesini istedim, ama sonunda bile tatmin olmadı - belki de bu nokta. Çocuk göçmen planı, İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra alanları doldurmaya yardımcı olmak için İngiliz kolonilerindeki istenmeyen çocukların yetimhanelere gönderilmesiydi.

2020-01-08 09:16

diogosilveira

Ne sikiyorsun? Liseyi ilk okuduğumda bu benim izlenimimdi. Birkaç önemli nokta: 1. Bu, "otoriteye karşı isyan etmek" isteyen zengin beyaz züppe çocuklar içindi. 2. Bu kitap normal orta sınıfla hiçbir ilgisi yoktur çünkü hiç kimse boşa harcanacak kaynaklara sahip değildir. 3. Hiç kimse herhangi bir karakter hakkında bir bok vermiyor çünkü hoşlanmıyorlar. 4. Kimse de bu karaktere ne olduğu hakkında bir bok vermiyor. 5. Genel olarak, çok sıkıcı oldu. Üzgünüm Salinger, hoşuma gitmedi.

2019-12-30 15:42

yellowboxstudio

** spoiler uyarısı ** Ne olduğunu ve tüm zamanların nasıl çalıştığını tam olarak anladıktan sonra bu kitabı gerçekten çok beğendim. Henry ve Clare arasındaki ilişkinin dikkate değer olduğunu düşündüm ve doğumdan ölüme nasıl tam bir dönüş yaptığını beğendim. Çiftin çocuk sahibi olma mücadelesinin nasıl olduğunu ve sonunda işe yaradığını da seviyorum. İkisi arasındaki çocuğun nasıl zaman yolculuğu yapabildiğini ve Alba ve nasıl zaman yolculuğu hakkında bir hikaye görmek istediğini beğendim, ancak çocuğun bakış açısından anlattı.

2019-12-21 17:57

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Franz Kafka'nın Altmış Beş Düşü okumak itibaren EasyFiles

4.1 mb. indir kitap

Franz Kafka'nın Altmış Beş Düşü indir itibaren OpenShare

3.2 mb. indir ücretsiz

Franz Kafka'nın Altmış Beş Düşü indir itibaren WeUpload

5.7 mb. okumak kitap

Franz Kafka'nın Altmış Beş Düşü indir itibaren LiquidFile

3.1 mb. indir

Franz Kafka'nın Altmış Beş Düşü eBook indir DJVU, KF8, DOC, PDF

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Franz Kafka'nın Altmış Beş Düşü okumak içinde djvu

5.9 mb. indir DjVu

Franz Kafka'nın Altmış Beş Düşü indir içinde pdf

4.3 mb. indir pdf

Franz Kafka'nın Altmış Beş Düşü indir içinde odf

3.3 mb. indir ODF

Franz Kafka'nın Altmış Beş Düşü indir içinde epub

5.1 mb. indir ePub

Popüler kitaplar