Mükemmel Osmanlı Lügatı eBook indir bedava

Mükemmel Osmanlı Lügatı eBook indir bedava

Mükemmel Osmanlı Lügatı eBook PDF olarak indir, MOBI, FB2

Yazar:

Mükemmel Osmanlı Lügatı eBook indir DJVU, KF8, DOC, PDF

Açıklama

 • Yazar:
 • Yayımcı:
 • Yayın tarihi:
 • kapak:
 • Dil:
 • ISBN-10:
 • ISBN-13:
 • boyutlar: Normal Boy
 • Ağırlık:
 • Ciltli:
 • Dizi:
 • sınıf:
 • Yaş:
 • Yazar:
 • Fiyat: 28,00 TL

Kitap eleştirileri

Mükemmel Osmanlı Lügatı

samijoemansour

Bir özet vermek yerine, size bu romanın arkasında küçük bir tarih vereceğim. Yazar Takami, Japonya'nın ünlü edebiyat figürleri olan bir hakem heyeti tarafından denetlenen bir İlk Roman yarışmasına sundu. Tüm panel tarafından sapkın bir zihin tarafından yazılmış gibi, gerçekten rahatsız olan biri tarafından çarpıldı ve görüşlerini halka duyurdular. Bu alçaklıkla, kitap küçük bir basın tarafından yayınlandı ve gençlik kültürü ile hızlı bir şekilde kült bir statü kazandı - film şirketleri tarafından filmi isteyen çok tartışmalı bir konu haline gelen bir film haline getirmek için büyük bir yayılma yaptı. yasakladı. Film yapımcısı tutkuyla filmi ve romanı savundu, ebeveynlerin, hükümetin ve PTA'nın, filmin konusunun ne olduğunu ve anlamını kendileri görmek için filmi açık zihinlerle izlemesine meydan okudu. Bunu ayakta alkışladılar ve yasaklama kararlarını geri aldılar. Film ve roman ABD'de bir kült sansasyonu oldu - birçok taklitçiye dokunmak (HUNGER GAMES kimse? Romanı çok eğlenceli ve çok sophomoric bir düzyazı ile yazılmış buldum - ama ne olursa olsun, gerçeklik televizyonunun, hükümetin ve toplumun akıl sağlığının sınırlarını ne kadar ileriye taşıyabileceğini düşünüyor. Evet, kanlı. Evet, öğrencilerin isteklerine karşı maruz kaldıkları ölümcül oyunda kimin hayatta kaldığını görmek istiyor. Evet, oyunu kazanmak için arkadaşınızın arkadaşa nasıl döneceğini gösterir. Zaman kaybı olmadığını söyleyebilirim ama okunacak daha iyi kitaplar var. Söylemem gereken bir şey var: Manga adaptasyonu çöp ve sömürüyü yeni boyutlara taşıyor. Kolluk kuvvetleri tarafından zorla boyun eğme biçimi olarak tecavüzü tasvir eden grafik romanların hayranı değilim ve manga bunu iğrenç görsellerle yapıyor. Roman sadece ipucu verirken, manga onu tam iki sayfa yayılmasıyla ortaya koyuyor ve neredeyse mizah yapıyor - zayıf midesi olanlar için değil. Bununla birlikte, manga karakterlerin arka planlarına romandan veya filmden çok daha derine iner - onlar hakkında çok fazla şey ortaya çıkar, ölüm oyunu bir arka plan alır. Bunun yerine kitabı okuyun.

2020-01-23 08:14

vteleschib898

Çok çeşitli kültürel ve toplumsal konuların ilginç bir tanıtım keşfi. Evrimsel tarihimizin bizi kültür taşıyan bir tür olmasına yol açan çok kısa keşiflerinden sosyobiyologlar tarafından satılan çeşitli mitlerin çürütülmesine kadar uzanır. Dr Harris'in yanıtladığı mitlerin bazıları ensest ve cinsel tabakalaşma için genetik açıklamalar içeriyor. Bu sadece tanıtıcı bir keşiften bahsettiğim gibi, yine de genel halk için büyük önem taşıyan görüşlere yol açıyor. Bununla birlikte, gerçekten sosyobiyolojiye uyguladığı ile aynı incelemeye dayanmış olabilecek şüpheli nüfus baskısı teorisini sunuyor.

2020-01-13 08:24

ubong-abasi

İkinci üçlemeyi daha önce okumuş olan bu kitabı okumak zorundaydım. Önce Balkan Üçlemesi'ni okumuş olsaydım, Levant'a taşınırken Harriet ve Guy'ın daha sonraki maceralarını takip etmek ister miydim? Emin değilim. Balkanlar'daki zamanlarında, Mısır'a taşındıklarında olduğu gibi, halk ya da hikayeler tarafından aynı şekilde tutulmadım. Bazı karakterler yorucu ve zaman zaman kitap yavaş ve oldukça sıkıcı görünüyordu, ancak şüphesiz bu uygun atmosferi yaratmaya yardımcı oldu. (Birçok eylemsizlik ve ardından kısa süreli çılgınca faaliyetler - savaşın sık sık olduğu gibi.) Ayrıca savaşın Doğu Avrupa'da nasıl ilerlediği hakkında daha fazla şey öğrendim. İlginç bir okuma ama sürükleyici değil.

2019-12-21 11:59

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Mükemmel Osmanlı Lügatı okumak itibaren EasyFiles

5.5 mb. indir kitap

Mükemmel Osmanlı Lügatı indir itibaren OpenShare

3.7 mb. indir ücretsiz

Mükemmel Osmanlı Lügatı indir itibaren WeUpload

5.3 mb. okumak kitap

Mükemmel Osmanlı Lügatı indir itibaren LiquidFile

4.2 mb. indir

Mükemmel Osmanlı Lügatı eBook indir DJVU, KF8, DOC, PDF

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Mükemmel Osmanlı Lügatı okumak içinde djvu

4.8 mb. indir DjVu

Mükemmel Osmanlı Lügatı indir içinde pdf

4.1 mb. indir pdf

Mükemmel Osmanlı Lügatı indir içinde odf

4.3 mb. indir ODF

Mükemmel Osmanlı Lügatı indir içinde epub

5.1 mb. indir ePub

Popüler kitaplar

Türk Dili Sayı: 737

...

Budist Türk Çevresi Eserlerde Metaforlar

Budist Türk Çevresi Eserlerde Metaforlar Eser, Türk dilinin söz varlığının bugüne kadar uğradığı değişmeleri ve gelişmeleri ortaya koymak, bunun sebeplerini anlamak, kuruluş ve işleyiş bakımından dilin hangi imkânlarından fa...

Aşıkların Diliyle Cumhuriyet

...

Türk Dili Sayı 286: Türk Öykücülüğü Özel Sayısı

...