Sağduyu Tanrısızlığın İlmihali eBook indir bedava

Sağduyu Tanrısızlığın İlmihali eBook indir bedava

Sağduyu Tanrısızlığın İlmihali eBook PDF olarak indir, MOBI, FB2

Bu kitap, Mustafa Kemal Atatürk'ün emriyle, 1928 yılında, Milli Eğitim Bakanlığı Yayınları arasında Aklı Selim adıyla yayımlandı ve basımı İstanbul'da, Devlet Matbaası'nda eski harflerle gerçekleştirildi. Genç Cumhuriyet'in Aydınlanma savaşçılarından Dr. Abdullah Cevdet'in bu çevirisi, 1929'da Latin harfleriyle yeniden yayımlandı. Aydınlanma Çağı'nın filozoflarına esin kaynağı olan Levi'stm Meslier bir rahipti. Yani, Fransa'nın Turan Dursun' u… Tüm dinleri kıyasıya eleştirdi. İnsan düşüncesiyle temas ettiği her noktada dini ideolojiyi yerle bir etti. Elyazmaları, Paris'te gizlice elden ele dolaştırıldı. O günün parasıyla 10 altın Lui'ye kapışıldı. Meslier'nin düşüncelerini yayma mücadelesi verenlerin başında gelen Voltaire, "Hiçbir şey, Meslier'nin kitabından daha etkili olamaz" diyor. Ünlü filozoflardan D'Alambert'in ifadesi ise şöyle: "Dışarıdan az görünen kuvvetiyle bu derece etki yapan yalnızca top barutunu tanıyorum. Levi'stm Meslier'in kitabı top barutuna benziyor. " Kaynak Yayınları, okura, döne döne okuyacağı, okurun herkese önereceği bir Aydınlanma İlmihali sunuyor. (Tanıtım Bülteninden).

Yazar:

Sağduyu Tanrısızlığın İlmihali eBook indir DJVU, KF8, DOC, PDF

Açıklama

 • Yazar:
 • Yayımcı: Kaynak Yayınları
 • Yayın tarihi:
 • kapak:
 • Dil:
 • ISBN-10: 978 975 343 094 4
 • ISBN-13:
 • boyutlar:
 • Ağırlık:
 • Ciltli:
 • Dizi:
 • sınıf:
 • Yaş:
 • Yazar:
 • Fiyat:

Kitap eleştirileri

Sağduyu Tanrısızlığın İlmihali

rshocket_design

Good story - wanted to read the second one right away!

2023-01-18 12:17

evandapitovao

Excellent overview of middle eastern women's clothing from Ottoman times to the present. It was a happy surprise to find so many pattern/construction layouts! My only complaint is that I couldn't always see the details described in the example photos provided - they were too small or dark to see.

2022-10-03 17:22

pavel_garkusha

I only tried this one because I loved her book on Seabiscuit. The first 80 pages kind of dragged and I skimmed over much of the background on the secondary characters, but once it started into the story, it was riveting and I could barely put it away. The writing and story telling was totally top notch and impeccable research. Any fiction has a hard time competing with real life stories. It really is a story of survival, resilience and redemption.

2020-09-04 16:41

ubong-abasi

Bu kitap olağanüstü bir şeydi. Sayfa sonraki heyecan verici virajlarla doluydu. Asla sıkıcı bir an yok.

2020-01-07 00:25

giancarloar

Bu, ilginç bir ana karakter çiftine sahip bir dizi gizemde üçüncü. Siyah güzel bir polis memuru Des Mitry ve Yahudi topaklı bir film eleştirmeni Mitch Berger. Ama işe yarıyor, küçük kasaba New England sahil kasabasında cinayetleri çözmek için birlikte çalışıyorlar. Şiddetle tavsiye edilir.

2019-12-25 23:37

shisiorushel

HEA olacağını bildiğim bir kitap istedim, bu yüzden bunu seçtim ve hayal kırıklığına uğramadım. Bu, geçmişte okuduğum bir sürü Harlequin dizisi kadar okumak değildi, ama çok hoşuma gitti. Brodie'yi gerçekten çok sevdim ve kim olduğunu hissetmeye çalıştığı mücadelenin derinliğine şaşırdım. Alex'in büyükannesi Naddy, bir hikayede çok ihtiyaç duyulan komik bir rahatlamanın onsuz çok ciddi olabileceğini belirtti.

2019-12-16 18:04

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Sağduyu Tanrısızlığın İlmihali okumak itibaren EasyFiles

3.9 mb. indir kitap

Sağduyu Tanrısızlığın İlmihali indir itibaren OpenShare

5.5 mb. indir ücretsiz

Sağduyu Tanrısızlığın İlmihali indir itibaren WeUpload

3.4 mb. okumak kitap

Sağduyu Tanrısızlığın İlmihali indir itibaren LiquidFile

5.2 mb. indir

Sağduyu Tanrısızlığın İlmihali eBook indir DJVU, KF8, DOC, PDF

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Sağduyu Tanrısızlığın İlmihali okumak içinde djvu

3.9 mb. indir DjVu

Sağduyu Tanrısızlığın İlmihali indir içinde pdf

5.6 mb. indir pdf

Sağduyu Tanrısızlığın İlmihali indir içinde odf

4.1 mb. indir ODF

Sağduyu Tanrısızlığın İlmihali indir içinde epub

5.5 mb. indir ePub

Popüler kitaplar